Mezinárodní výstava Prague Patchwork Meeting

Patchworková „Kočka“ (J. Lálová)


Nejrozsáhlejší středoevropská přehlídka kombinovaných textilních technik se již tradičně uskuteční první dubnový víkend ve Vysočanech.
Ve dnech 30. 3. -1. 4. se ve Wellness Hotelu Step představí na ploše 4 000 m2 více než 250 autorů a klubů, z toho 11 samostatných galerií.

Hvězdou letošního 6. ročníku PPM bude americký hudebník a textilní umělec Ricky Tims. V centrální galerii zase proběhne životní retrospektiva německé výtvarnice Pii Welsch.
Návštěvníci se v rámci hlavní kolekce mohou těšit na více než 500 kusů autorských quiltů (moderních tapisérií) z celého světa a na výběr autorských prací z ČR. Z Francie bude exkluzivně zapůjčena kolekce „Zámotek“, kterou vytvořilo 35 autorů z různých zemí.Vystaveny budou také reprodukce starých quiltů, miniformáty a profilová výstava Rakouska.
Prague Patchwork Meeting má i soutěžní část, ve které mezinárodní porota ocení nejlepší textilní práce na téma Otvor a Srub. Art quilty z vlny pak budou vystaveny V Birminghamu a v pěti dalších evropských městech.
Ani letos nebude chybět část obchodní s širokou nabídkou látek, pomůcek, textilních doplňků, šicích strojů, osvětlení, korálků, dekorací i barev na textil. Na mnoha stáncích budou probíhat průběžné ukázky různých technik i mini kurzy. Zájemci se mohou také zúčastnit 14 různých workshopů s předními instruktory v oboru. Budou probíhat v kongresovém sále, kde je k dispozici 350 míst. Zmíněný Ricky Tims předvede své workshopy v sobotu a v neděli formou originálních show.
Rozhodně si tuto mezinárodní výstavu s vysokým výtvarným renomé nenechte ujít. Spolehlivě vám nabídne spoustu inspirativních podnětů, úžasnou podívanou na originální textilní práce dekorativního a uměleckého charakteru, typické osobitou autorskou invencí a  dovedností. A příležitostí k aktivnímu zapojení bude také dost. Ve Vysočanech můžete prostě zažít víkend plný barev, neotřelých nápadů a setkání se zajímavými lidmi.
Adresa:
Wellness Hotel STEP ****
Malletova 1141, 190 00, Praha 9
Časový harmonogram:
30.3.2012 pátek, 14:00 – 18:00
31.3. 2012 sobota, 9:30 – 18:00
1.4. 2012 neděle, 9:30 – 17:00
Zdroj: www.lalova.cz, www.praguepatchworkmeeting.com, www.praha9.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama