Mezinárodní hudební festival Český Krumlov 2009

[inspic=977,right,fullscreen,thumb]Datum konání : 17. 7. – 22. 8. 2009
Místo konání : Český Krumlov

Na oslavu své dospělosti a zároveň výročí úctyhodných 700 let města Český Krumlov pro Vás 18. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2009 připravil skvostné hudební narozeninové menu, čítající 20 koncertů a představení.
Předkrmem a zároveň velkou oslavou 700 let města bude 17.7. impozantní venkovní koncert na náměstí Svornosti, přímo pro město napsaná Vodní hudba pro Český Krumlov.

Hlavní chod festivalu naservírujeme 18.7.v Pivovarské zahradě, kdy do Krumlova zavítá světoznámá sopranistka – Renée Fleming.

Výjimečnou pochoutkou bude představení Dvořákovy Rusalky (24.-29.7.) před otáčivým hledištěm pod vedením dirigenta a v interpretaci sólistů z newyorské Metropolitní opery společně s vybranými pěvci předních českých a slovenských operních domů, které jsme pro vás připravili společně s Jihočeským divadlem.
V opulentní hostinu se změní oblíbený národní večer, plný hudby, tanců a gastronomických zážitků, tentokrát z Maďarska (1.8.), kde se mimo jiné představí atraktivní zpěvačka Palya Bea se svým kvintetem.
Ladné zvuky harfy, violoncella a kytary se budou servírovat 7.8. v Zahradě Kooperativy v podání Kateřiny Englichové, Alžběty Vlčkové a Lubomíra Brabce.
Pro opravdové gurmány je připraven koncert vynikajícího houslisty a zároveň dirigenta Shlomo Mintze (14.8.) v Zámecké jízdárně.
Skutečnou delikatesou bude již druhý díl Noci na Broadway (15.8.), na které zpěváci z Broadwaye zazpívají ty nejznámější muzikálové melodie.
Jednotlivé hudební chody proložíme chuťovkami v podobě koncertů v Maškarním sále (30.7.,6.8.,13.8.21.8.)
Zákusek představuje Dvořákův Koncert pro violoncello a orchestr h moll v interpretaci předního sólisty Kyrilla Rodina v Zámecké jízdárně 22.8.
www.festivalkrumlov.cz
A kdybyste chtěli jít do kina, tak třeba Cinestar Jihlava

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama