REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Mezinárodní den archeologie na Mikulovsku

V sobotu 16. 10. otevře své brány archeopark a v neděli se můžete těšit na program na mikulovském zámku.
V tyto dny bude vstup do archeologických expozic zdarma.

Během sobotního programu v Archeoparku Pavlov bude k vidění originál lebky tzv. Pavlovského vlka, jednoho z nejdůležitějších nálezů, který otevírá otázku vztahu mezi pravěkými lidmi a divokými zvířaty.
Výstava originálu lebky je pomyslným vyvrcholením výstavy Vlk z Pavlova, která je plná informací o tomto významném nálezu, ale také fotografií vlků ze všech koutů planety.

Od Archeoparku Pavlov můžete přejet několik kilometrů do Mikulova, kde se bude v sobotu 16. 10. večer konat speciální kurátorská prohlídka výstavy Keltové pod Pálavou.
Výstava představuje významné nálezy z doby před 2000 lety a návštěvníci mají unikátní příležitost projít si ji s jejími autory a zeptat se jich na cokoliv je bude zajímat.

Nedělní den už pak bude věnovaný čistě archeologickým sbírkám zámku. Kromě volného vstupu do expozic Keltové pod Pálavou a Římané a Germáni v kraji pod Pálavou se mohou návštěvníci těšit na aktivity pro děti v obou expozicích, které jim hravým a interaktivním způsobem přiblíží život našich předků.

REKLAMA

Více info na https://www.rmm.cz

REKLAMA

Kdy: 16.10.2021
Kde: Archeopark Pavlov

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA