Mega Řecko – Interaktivní výstava "na vlastní ruce"

Datum konání : 24.4. – 25.7.2010
Místo konání : Českobudějovický DK Slávie

Mega Řecko – Interaktivní výstava „na vlastní ruce“ pro děti od 6 do 12 let se soutěží o zájezd do Řecka
Mega, hyper, bioI dnes stále používáme slova, která používali již staří Řekové. Ale o čem lidé ve starověkém Řecku skutečně přemýšleli? Jaké dobrodružné příběhy si mezi sebou vyprávěli? Jak je možné, že o nich i po tak dlouhé době ještě vůbec víme? Na tyto, ale i další otázky se dětem dostane odpovědi na výstavě Mega Řecko z vídeňského dětského muzea Zoom Kindermuseum, kterou H2O uspořádá v českobudějovickém DK Slávie od 24. dubna do 25. července 2010.
Výstava probíhá s velkorysou podporou ZOOM Kindermuseum, soukromé nadace Stavrose Niarchose a Města České Budějovice
Ústředním objektem výstavy je velká loď antického hrdiny Odyssea. Děti se na ní mohou stát kapitány, námořníky, či sirénami a vypravit se na dobrodružnou výpravu. Část zvaná Polis (řecky město) přibližuje dětem celou řadu řeckých kulturních a intelektuálních výdobytků. Najdeme tu i Olympijské hry se závody ve skoku dalekém a starořecké divadlo s kostýmy. Návštěvníci mohou psát slova řeckou abecedou. Připravené aktivity poskytují náhled do řeckých představ harmonie a krásy prostřednictvím umění, architektury, hudby, a matematiky. Děti mohou porovnávat dávné keramické předměty s jejich současnými obdobami ve velkém pexesu. Také se zde dozvědí o různých vlastnostech řeckých bohů a budou si moci vybrat si, jakým by nejraději byly.
Výstava bude k dětskému dni obohacena Olympiádou konanou na Sokolském ostrově dne 23.6.2010. Tato akce bude zahrnovat různé soutěže, jež byly součástí původních olympijských her. Chybět nebude ani hudba a další atrakce. Kromě českých rodin se na tuto akci pokusíme přilákat i návštěvníky z Rakouska.
Pro školní skupiny je nutná rezervace termínu předem !!!
On-line rezervace zde.
Každý týden budeme také o víkendech pořádat „ateliéry“ zaměřené na různá témata inspirovaná antickým Řeckem. Příklady jsou keramika, tkaní, výroba masek, astronomie, mytická stvoření a architektura.
Základní informace:
Kdy: 24.4.-25.7.2010
Návštěvní hodiny:
Pro veřejnost: úterý – neděle 10:00-18:00
Pro školní skupiny: pondělí-pátek 8:30, 10:30, 12:30 1,5 hodinová prohlídka; nutná rezervace
Vstupné:
Děti a dospělí: 60 Kč (2,50 Eur)
Důchodci a ZTP: 50 Kč (2,00 Eur)
Rodinné vstupné: 200 Kč (8,00 Eur)
Školní skupiny (za každého účastníka): 30 Kč (1,25 Eur)

Hlínoví detektivové

Hlínoví detektivové je interaktivní program, jehož prostřednictvím se děti dozvídají o půdě a o všem, co je s ní spjato. Program je určen předškolákům a žákům ZŠ až do 2. třídy. Této věkové skupině jsou přizpůsobeny veškeré aktivity a náplň programu.
V rámci programu poskytujeme dětem pomůcky jako jsou zápisníky, detektivní nástroje, půdní vzorky a kapesní mikroskop, kterým si mohou vzorky prohlížet a zkoumat. Děti budou potřebovat pouze barevné pastelky.
Pracujeme vždy jen s jednou třídou současně (až 30 dětí). V jednom dni lze uspořádat více programů pro několik tříd. Celý program trvá 1,5 hodiny. Jeho cena činí 30 Kč na žáka. U škol, které jsou od Českých Budějovic vzdáleny více než 15 km, účtujeme 35 Kč na žáka.

www

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama