REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Matějská pouť – od 3. března do 22. dubna 2012

Matějská pouť

V sobotu 3. března začíná  Matějská pouť. Koná se na Výstavišti v pražských Holešovicích a letos jde již o 417. ročník (přičemž na Výstavišti je po 49.).
Matějskou pouť je možné navštívit až do 22. dubna. Vstupné o víkendech je 25 Kč, v týdnu 10 Kč.
Tradice Matějské pouti je spojena se svátkem svatého Matěje (24. února) a jemu zasvěcené farnosti v Dejvicích u Hanspaulky. V Národní knihovně je tato tradice doložena od roku 1595.
Vzhledem ke stísněným podmínkám u kostelíku svatého Matěje byly kolotoče a stánky stavěny postupně na různých místech blíže centru Dejvic (například v oblasti dnešního areálu vysokých škol u Vítězného náměstí, „Kulaťáku“). Od roku 1963 se Matějská pouť koná v areálu Parku kultury a oddechu Julia Fučíka v bubenečské Stromovce, dnes nazývaném Výstaviště Praha.
Historicky nejznámější zdejší atrakcí je zřejmě horská dráha s názvem Horská dráha Cyklon, mnohé z desítek dalších atrakcí (zejména z Holandska) ji však v mnoha směrech předčí – pro vyznavače adrenalinových atrakcí např. centrifuga Booster či Katapult Bungee. Návštěvníci se mohou též svézt na vodní atrakci či na „myší“ horské dráze Super Mouse. Mezi další atrakce patří strašidelné zámky a domy smíchu, motion simulátory, střelnice, kolotoče, řetízkové kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě, autodromy, zvonkové dráhy, lochnesky a samozřejmě stánky s laskominami a občerstvením.
Termín konání akce: od 3.března do 22.dubna 2012
Provozní doba:
Pondělí – zavřeno
Úterý – pátek: 14:00-21:00 hod.
Sobota, neděle, státní svátky a prázdniny: 10:00-22:00 hod.
Při nepříznivém počasí budou některé atrakce uzavřeny dříve.
Více informací www.matejskapout.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA