REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Matějská pouť 2022 – změna termínu

Legendární Matějská pouť na Výstavišti v Praze

Legendární Matějská pouť bude letos netradičně od 5. března do 18. dubna 2022.

Letošní 427. ročník Matějské pouti bude stejně jako posledních 59 let v areálu výstaviště v Praze Holešovicích. Tento ročník nebude zahájen na svátek Matěje, tedy 24. února, ale o několik dní později, v sobotu 5.3.2022. Děje se tak především z důvodu neutěšené pandemické situace, která, jak všichni doufáme, bude začátkem března o poznání lepší.

Jaké atrakce letos uvidíte?

Vyzkoušejte si desítky domácích i zahraničních atrakcí. Na Matějské pouti se každý rok dá navštívit přes sto atrakcí. Letos se jich chystá dokonce 115! Mezi nejznámější a velmi oblíbenou atrakcií patří obří ruské kolo, z kterého uvidíte nejen celou pouť, ale i krásu parku Stromovka. Mnozí návštěvníci se samozřejmě těší i na trojpatrový strašidelný zámek a jeho hrůzu nahánějící obyvatele. Kdo se rád bojí, neměl by tuto atrakci vynechat, rozhodně je to zážitek! A byli jste někdy v domě Smíchu? Že vás jen tak něco nepobaví? Tady se smát budete! Rádi bychom řekli, že pro děti je tu klasický řetízkový kolotoč, ano skutečně tu je, ale pro milovníky točení je tu i řetízkový kolotoč vysoký 50 metrů! A na co se dále těšit? Nesmí chybět centrifuga, bezpočet houpaček a skákacích hradů, staročeská střelnice či stále vyhledávané a oblíbené autodromy. A pak jsou tu překvapení pořadatele a to bude . . . překvapení!

REKLAMA

Autodrom - oblíbená atrakce nejen Matějské pouti. Foto: ©Pixabay.com
Autodrom – oblíbená atrakce nejen Matějské pouti. Foto: ©Pixabay.com

Den pro zdravostně postižené děti

Matějská pouť myslí každoročně i na zdravotně znevýhodněné a děti z dětských domovů a azylových domů, a ani letos by jim tento den plný smíchu a nových zážitků nechtěla odepřít. Z důvodu problematické pandemické situace se o konkrétním datu intenzivně jedná. V plánu je jako každoročně uskutečnit tento den v pondělí. Které přesně pondělí to bude je zatím v jednání – sledujte aktuální informace.

Kolotoče k poutím jednoznačně patří. Foto: ©Pixabay.com
Kolotoče k poutím jednoznačně patří. Foto: ©Pixabay.com

Stánky na Matějské pouti a co rozhodně ochutnat

Samozřejmě nebudou chybět stánky s rychlým občerstvením. Co si rozhodně musíte odnést? Přece perníkové srdce! To je zkrátka symbolem a dobrotou z pořádné pouti a k té Matějské patří bezesporu.

REKLAMA

Den pro zdravotně postižené děti

Tradičně proběhne 21. 3. 2022 v rámci Matějské pouti akce „Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů“.

Tato akce je přístupna všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma včetně doprovodného programu. Oprávněn vstup má osoba s označenou kartičkou nebo TP, ZTP, ZTP/P.

Veškeré atrakce jsou dětem k dispozici mezi 11:00-15:00 hodin zcela ZDARMA. Kromě atrakcí mohou děti navštívit též od 11:00-15:00 hodin stálou expozici exotických ryb, žraloků, korálů a sasanek Mořský svět, doprovodný zábavný program a vystoupení klaunů ze skupiny MEDŮZA, který je vždy připraven speciálně pro tuto příležitost na Křižíkově fontáně od 11:00 – 15:00 hodin.

Pořadatel Matějské pouti chystá od 15:00 do 17:00 hodin koncert předních českých umělců na Křižíkově fontáně. Na uspořádání Dne pro zdravotně postižené děti spolupracuje akciová společnost Výstaviště Praha, a.s.

Aktuální informace najdete na Facebooku události Matějská pouť 2022. Další info také na stránkách pořadatele: matejskapout.cz

Perníková srdce z Matějské pouti. Foto: ©Pixabay.com
Perníková srdce z Matějské pouti. Foto: ©Pixabay.com

Matějská pouť 2022

Kdy bude Matějská pouť? Pozor, termín se posouval kvůli pandemii z původního data 19. 2. na později.

Od kdy: 5. 3. 2022
Do kdy: 18. 4. 2022

Otevírací doba: Po: zavřeno (mimo školní prázdniny), Út-Pá 13:00-21:00, So-Ne, svátky, Velikonoce 10:00-22:00

Vstupné: Úterý až pátek ZDARMA, Sobota a neděle 30 Kč, Děti do 120 cm ZDARMA

Kde: Výstaviště Praha Holešovice

Atrakce ze zemí: Česká republika, Holandsko, Německo a další
Počet atrakcí: cca. 115
Organizátor: KOČKA s.r.o.
Garant: PALMA – Česká asociace majitelů lunaparků, cirkusů a stánkového prodeje

Pokud Vás neláká Matějská pouť doporučujeme s dětmi navštívit výstavu České televize Déčkosvět.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA