Magická keltská noc v Modré u Velehradu – Beltine 2007

Nejmagičtější noc roku je tady. Třicátého dubna se rozhoří ohně „čarodějnic“ a jen málokdo si uvědomí, že tímto zvykem pokračuje v tradici staré několik tisíc let. Tradicí, kterou nám zanechali Keltové, oslavujeme příchod teplého počasí, návrat setkávání lidí a oslav pod širým nebem, ale hlavně čas lásky a zrození. Keltové zpívali, tančili a hodovali celou noc. Zapalovali ohně a pomocí kouzelných ohňových rituálů očišťovali tělo i duši.
Letošní třináctý ročník mezinárodního festivalu keltské kultury Beltine se uskuteční 30. dubna v Archeoskanzenu Modrá u Velehradu. Až do prvomájového poledne budou hrát hudební skupiny 1st Bohemian Highland Pipers, Asonance, The Bottlewash Band, Celtic Cross, České srdce, Dagda, Ostrá Tráva, Roc´Hann a legenda folkové hudby Žalman & spol.
O půlnoci vystoupí se svým speciálním programem komponovaným pouze pro Beltine skupina Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Kromě hudebního programu se návštěvníci mohou těšit na výuku tanců, malování na tělo, výstavu, hry našich předků, na Huculské koně a jinou zvěř, řemesla, divadelní, šermířské a ohňové vystoupení atd. Slovem provází Jiří moravský Brabec.
Místo: Archeoskanzen Modrá u Velehradu
Začátek: 30. dubna 20 hodin (do 1.května 12 hodin)
Vstupné: 390 Kč
Slevy: rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 950 Kč
děti 6-15 let – 180 Kč (do šesti let zdarma)
členové Bratrstva Keltů 350 Kč
Pro více informací kontaktujte:
Martina Žáková
Festival Beltine 2007 – mediální servis
GSM ++ (420) 602 743 220, ICQ: 483 105 505, SKYPE: etain07
E-mail: martina.z@tiscali.cz
Tomáš Křivánek
Hlavní dramaturg festivalu a předseda občanského sdružení Bratrsvo Keltů
GSM ++ (420) 603 801 370
E-mail: kelt@beltine.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama