REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Lyžování v Čechách i v Alpách: Kam vyrazit s dětmi?

3. 1. 2019

Kam vyrazit s dětmi lyžovat, aby se jim lyžování zalíbilo, a ještě si u něj užily spoustu zábavy? Pravdou je, že Česko i rakouské Alpy skrývají hned několik lyžařských resortů, kde si lyžování zamiluje celá rodina. Které to jsou?

1. Ski Areál Lipno

Ski Areál Lipno je pro lyžování s dětmi jako stvořený. V rámci hravého lyžování tu na děti čeká hledání pokladu, dětské závody nebo třeba auto den, kde do hry vstupují semafory, volanty i řídítka. Většinu dětí nejvíce nadchne Fox park – moderní výukové hřiště se třemi pojízdnými koberci, dětskými prvky i slalomy. Výuku jim tu zpestří maskot lišák, který děti zabaví bohatým animačním programem. Nejmenší lyžaři mohou své první krůčky na lyžích zkoušet v Bambini parku, kde jistě ocení i možnost sáňkování a bobování.

2. Ski Areál Klínovec

Za dalším skvělým rodinným střediskem zabrousíme do Krušných hor, konkrétně na jejich nejvyšší horu – Klínovec. Areál nacházející se pouhých 120 km od Prahy a 15 kilometrů od Karlových Varů splňuje vše, co od střediska uzpůsobeného dětem můžete očekávat. Najdete tu 2 dětské parky se třemi lyžařskými pásy. V obou z nich funguje lyžařská škola Ski School Klínovec, kde se děti do 15 let pod dohledem odborně vyškolených instruktorů mohou učit jezdit na lyžích i na snowboardu. Svým dětem ovšem můžete dávat lekce i vy sami, a to v dětském parku Primáček u Huga, který láká zejména pojízdnými koberci nebo třeba pohádkovým slalomem.

REKLAMA

Jestliže vás láká cestování s dětmi do zahraničí, určitě navštivte také některý z těchto rakouských lyžařských resortů:

3. Söll

Tyrolské středisko Söll se v poslední době těší velké oblibě a láká čím dál více rodin s dětmi. Na 280 kilometrech udržovaných sjezdovek tu najdete spoustu těch méně náročných, kde si zalyžují i ti nejmenší. Areál se pyšní zážitkovým světem Čarovná louka, který má za úkol hravě a nenásilně přiblížit lyžařský sport malým lyžařům. Svět se nachází přímo u spodní stanice lanovky Bergbahnen Söll a všechny jeho aktivity mohou rodiče spolu s dětmi využívat zdarma.

REKLAMA

4. Obergurgl-Hochgurgl

A nakonec, mezi další oblíbené rakouské destinace, kde si zalyžuje celá rodina, patří Obergurgl. Mírné i strmější sjezdovky, vysoká garance sněhu, téměř žádné fronty a nespočet hravých lyžařských kurzů pro děti každoročně vybízí rodiny, aby se na toto pohodové místo vracely. V areálu opět nechybí zábavné lyžařské parky s možností sáňkování či bobování, přičemž díky mimolyžařským aktivitám se tu děti – a vlastně ani dospělí – nestihnou nudit.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA