Lyžování s dětmi v rakouských Alpách

Při prvním seznamování se zimními radovánkami chce každý rodič-lyžař na své ratolesti mimořádně zapůsobit. Když právě toto setkání ovlivní, zda si děti hory zamilují, nebo je nadobro odsoudí. Není proto lehké takovou dovolenou s dětmi naplánovat a klíčovou roli hraje i správná destinace. A právě s jejím výběrem vám nyní zkusíme pomoci.

Naplánovat rodinnou dovolenou s malými rošťáky není žádný med. Chce to kvalitní přípravu a organizaci a hlavně dobře znát potřeby celé rodiny. Co vám může výrazně pomoci? Šťastná ruka při výběru destinace. A pokud nechcete spoléhat jen na štěstí, poradíme vám, kde by se vaší rodině mohlo líbit. Vzhledem ke kvalitě sjezdovek, stále čerstvému sněhu, bohatým službám i široké škále vyžití se nabízejí Alpy. A protože ty v Rakousku jsou nám nejblíže, pro rodinu jsou tou nejvhodnější variantou. Nevěříte?

Rakousko hlásí: děti jsou vítány!

Pokud máte obavy, zda nejsou Alpy pro děti příliš velké sousto, neváháme vás ujistit, že to tak není. Málokde se najdou zimní lyžařské resorty, které jsou tak vstřícné k rodinám s dětmi, jako právě v Rakousku. Kromě svahů nejrůznějších obtížností zde provozují i lyžařské školy a školičky a v lyžařských střediscích bývá i dětská zóna plná bezpečnostních prvků a zároveň atrakcí, které budou vaše děti opravdu bavit. Pokud by však ze všech těch sněhových radovánek byly trochu unavené, mohou navštívit dětské koutky a kluby, ve kterých si budou hrát, zatímco vy se budete slunit na terase nebo si užívat čerstvý prašan.

Mnoho hotelů a penzionů také počítá s dětmi a jejich potřebami. Mají uzpůsobené pokoje a apartmány pro rodinnou pohodu i vybavené herny nabízející hračky, stolní fotbálky, kulečník i televizi s DVD přehrávačem. Tradiční večerní posezení nad partičkou karet tak můžete doplnit o další zábavu.

Co jistě nadchne celou rodinu, jsou pobyty s odpočinkem ve wellness, čili ubytování s možností navštívit bazén, saunu či vířivku. Opravdovou třešničkou je pak návštěva termálních lázní, kterých je v Rakousku hned několik. Osvěžující horský vzduch proto můžete na několik hodin vyměnit za hřejivou mlhavou koupel.

Kdy rakouské Alpy navštívit?

Oproti českým horám máte u Alp jistotu kvalitní sněhové pokrývky kdykoliv během sezóny. Tím vám zmizí napětí z toho, zda ve vybraném termínu nebudou sjezdovky holé. Pokud však nemáte rádi dlouhé fronty u vleků a přeplněná střediska, pozor si dejte na období jarních prázdnin v Rakousku (první 3 týdny v únoru) a překvapivě i v Holandsku (poslední únorový týden), protože Holanďané lyžování v Rakousku milují a jezdí sem ve velkém. Rušno na sjezdovkách bývá i v silvestrovských termínech. Nejméně lyžařů zde naopak potkáte v období vánočních svátků.

Nezruinuje to rodinný rozpočet?

V Rakousku vás jistě mile překvapí ceny skipasů a hlavně akční varianty zahrnující lyžování zdarma pro děti často až do deseti let a někde dokonce až do patnácti. Podmínky se pro každé lyžařské středisko liší, ale obecně jde i vzhledem k rozsáhlosti a kvalitě sjezdovek o příjemné ceny. Díky výhodným nabídkám ubytování můžete také značnou částku ušetřit. Dobrou orientaci v možnostech ubytování nabízí vyhledávač dovolené Skrz.cz, kde si můžete vyfiltrovat nejen destinaci, ale také vhodnost ubytování pro rodiny s dětmi a k tomu i zahrnutí dětského koutku a hřiště, o kterých byla řeč výše. A když jsme u těch úspor – vyfiltrovat si zde můžete také ubytování pro děti zdarma, nebo si nastavit cenové rozmezí dle vašich představ. Sečteno a podtrženo, cena za zimní dovolenou v Rakousku i v Česku je srovnatelná.

Přeci jen byste raději do českých hor?

Cesta do Alp může trvat okolo pěti hodin. Pro některé rodiny je to nepřekonatelně dlouhá doba, a proto jet na lyže v tuzemsku představuje doslova schůdnější cestu. I v Čechách si můžete užít parádní lyžovačku, vašim dětem se tu budou věnovat profesionálové z lyžařských škol a najdou se zde i zóny určené pro dětské lyžaře. Navíc ani u nás o hřejivý relax nepřijdete. Řada pobytů má v nabídce vstup do bazénu, vířivky i sauny. Stránky Skrz.cz vám opět nabídnou rozmanité možnosti filtrace a vy tak můžete pohodlně najít třeba hotel s bazénem a dětským koutkem s ubytováním pro děti zdarma.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama