Lyžařské středisko v Deštném v Orlických horách

Deštné patří ke stále oblíbenějším lyžařským areálům. Rozhodují samozřejmě ceny, které jsou oproti Krkonošům až o polovinu nižší, ale i zvyšující se komfort střediska. Deštné nabízí sedm sjezdovek rozdílné náročnosti i délky. K tomu připočtěte parkoviště zdarma, rozumné ceny za ubytování i stravování, půjčovnu lyží, nabídku lyžařských kurzů a příjemnou atmosféru vysokohorské vesničky.
Oblíbeným cílem je Deštná i pro běžkaře. Cesta po hřebenech nabízí výhled do krajiny, na jednu stranu i do Polska, i členitý terén. Běžkařské tratě jsou navíc pravidelně udržovány rolbou a frézami a dobře značeny. Nabízí se několik okruhů o délce od 2 km až po 50 km trasy. Cestou minete legendární Masaryčku, Šerlichův mlýn nebo tzv. bunkrovku, která byla vybudována jako obranná linia před 2. světovou válkou.
Návštěvu v Deštném můžete spojit s některou se zajímavých akcí , které se ve středisku konají. Z nejzajímavějších uveďme nejdelší a největší závod psích spřežení v České republice Šediváčkův long nebo světový pohár skibobů. A pokud jsme vás ještě nepřesvědčili, nahlédněte do naší fotogalerie.
Fotogalerie

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama