REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Litomyšlí Vás a Vaše děti provede rytíř Toulovec

Rytíř Toulovec

Zážitkové provázení s rytířem v Litomyšli je unikátní projekt, který získal 2. místo v Pardubickém kraji.
Když turista přijede do Litomyšle a přemýšlí kam zajít, má k dispozici novou službu. Rytíř Toulovec ho provede po historickém městě a ukáže mu staré památky i novou architekturu.
Navštíví s ním stylové hospody, věže nebo sklepení. Provází denně, včetně pondělků, svátků a zimy. Nyní získal rytíř 2. místo v soutěži firmy T-mobile a je tedy druhý nejlepší projekt v Pardubickém kraji. Nyní rytíř natáčí dokumentární film ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.
Gotický muž s kuší má program i pro malé výletníky. Děti ocení příběhy, legendy a dobrodružství, které jim rytíř připravil. Školáci se dozvědí příběhy osobností, zejména Boženy Němcové, Aloise Jiráska a Bedřicha Smetany. Teoretickou školní výuku doplní rytíř o zajímavosti ze života těchto osobností a dovede je na místo, kde žili a pracovali. Na trase je připravená dobrodružná hra s čarodějem. Muž ve zbroji dospělým odhalí tajemství malých dvorků a uliček. Svou prostou řečí vypráví příběhy, vodí poutníky po městě a na rameni si nese kuši. Rytíř Toulovec v noci chodí se
zapálenou loučí.
„Víte, proč se Litomyšli daří? Proč se jmenuje Litomyšl? Přijďte a prozradím vám to. Mám své město rád a řeknu vám, vše co vím i co nevím. Jen jediné mě zlobí: Když musím uskakovat plechovým vozatajům, kterých je v historickém městě moc. Vratislav z Pernštejna rozkázal vozit hnůj z náměstí za město, protože chtěl mít město pěkné. A teď není udatný člověk ve vedení města, který by tento hnůj vykázal z historické části.“ posteskl si rytíř Toulovec.
Prohlídka je zaměřená více na zážitky, než na letopočty. Vzdělávací a zábavný program je vhodný i pro školy. Zájemci se objednávají telefonicky nebo e-mailem. Kontakt je [email protected] a 777 637 888.
JIŽ TUTO NEDĚLI – 25.11.2012
Neposlušné dítě odnesou Jezinky.
Pohádku O Smolíčkovi zahraje v neděli od 17 hodin v kulturním domě Na Rychtě v Janově u Litomyšle divadelní soubor Vydýcháno z Liberce.
Známou pohádku Boženy Němcové o neposlušném chlapci zahrají členové libereckého souboru jako poselství dětem, které neposlouchají své rodiče. Jak dopadne dramatický příběh uneseného chlapce? Najde ho táta jelen a přemůže zlé Jezinky? Nenechte si ujít napínavou podívanou s písněmi a tancem. Pořad je vhodný pro diváky od tří let. Po skončení pohádky půjdou zájemci s rytířem do litomyšlské čokoládovny ochutnávat různé druhy čokolády. Odvážné potom provede městem se zapálenou loučí gotický muž ve zbroji rytíř Toulovec.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA