REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

LETOS se bavím V MARIÁNKÁCH

Co byste řekli tomu, kdybyste mohli ochutnat jídlo ze všech možných koutů světa, a přitom být stále na hlavní kolonádě v Mariánských Lázních? Skvělé, že? A není to nic, co se nedá uskutečnit. Stačí být v sobotu 9. července v Mariánkách a nechat se zlákat spoustou chutí a vůní.

Koná se totiž další ročník akce MOVOMAL, která je určena všem mlsným jazýčkům. Kdo miluje pouliční jídlo a chce si vychutnat každé sousto od klasiky po exotiku, ten by neměl chybět. Aby toho nebylo málo, není to celé jen o jídle, ale také o umění.

Součástí street food festivalu je také busking. Ve světě velmi oblíbená forma umění, hudby a přehlídky dovedností umělců, kteří neúčinkují v divadlech, klubech a sálech, ale přímo na ulici. Přehlídka pouličního umění je specifická v tom, že si prohlédnete spoustu forem umění od žonglérů přes divadelníky po muzikanty a nepotřebujete vstupenky ani permanentky. Potřebujete jen plné kapsy drobných, protože pouliční umělci, tzv. buskeři, mají jedinou odměnu právě z toho, co jim dáte. Do klobouku, čepice, nebo obalu od kytary jim přispějete na cestování, jídlo a vše, co jejich umění a životní styl obnáší.

REKLAMA

Jídlo, umění… Stále málo? Sobotu doplní osmý ročník běžeckého závodu SpaRun Mariánské Lázně, unikátní pro svou atmosféru. Celý závod se běží historickým centrem města! A je to zážitek!

Mariánky jsou v poslední době atraktivní i pro milovníky literatury. Důkazem je nejen Stezka spisovatelů a výstavy pořádané k výročí návštěv světoznámých autorů, ale také již pátý ročník Knižních lázní, které se letos konají poslední červencový víkend.

REKLAMA

Celé léto můžete obdivovat kolonádní koncerty nejstaršího symfonického orchestru v Čechách a v

srpnu si užijete mezinárodní hudební festival věnovaný Fryderyku Chopinovi. Na hudbu vás moc neužije? Zkuste letní kino. Těšíme se na vás LETOS V MARIÁNKÁCH.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA