REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Léto s rakovnickou knihovnou

Rakovnické cyklování 2015
Letní program knihovny v Rakovníku je každoročně zaměřen na veřejnost. Knihovna nabízí výstavu, divadelní představení, sportování a výtvarné dílny.
červenec – srpen
SIMONETTA ŠMÍDOVÁ
Výstava obrazů v Roubence
Prvními uměleckými pokusy se Simonetta úspěšně zapojovala do různých výtvarných soutěží  již v dětství. V jejím životě má nezastupitelné místo nejen její, ale lidská rodina vůbec, takže žádný z jejích obrazů nepostrádá touhu po vzájemné soudržnosti, touhu být spolu… Od roku 1997 pravidelně vystavuje na různých místech po celé republice a její tvorba je zastoupena i v soukromých sbírkách v zahraničí (USA, Austrálie, Německo, Španělsko, Nizozemí atd.).
Simonettiny obrazy jsou vyprávěnými příběhy. Plných něhy, lásky, radosti i z všednosti, i smutku nad vytrácením toho, co dřív bylo samozřejmostí. Toho, co se dnes, v příliš komerčně dravé společnosti stává spíše vzácností – vzájemná soudržnost, úcta, pokora a ohleduplnost k druhým i respektování individuality.
Simonettu Šmídovou řadí odborníci k naivním umělcům, což je trochu nepřesné, i když těžko lze její tvorbu zařadit do „jiného šuplete“. Důvodem jsou její náměty, nikoliv amatérský neum. Kam také zařadit provazový žebřík vyrůstající z malého podkrovního okénka přímo do nebe ? Nebo před anonymní studenou fasádou domu dvě k sobě těsně přitisknuté židle, s názvem obrazu „Doma je tam, kde na tě někdo čeká“ ?
17. – 19. 7. 2015
RAKOVNICKÉ CYKLOVÁNÍ
7. ročník víkendové akce pořádané ve městě Rakovníku na Husově náměstí. Určeno pro všechny, kdo se rádi baví sportem, v jeho různých podobách. Akce pro ty, kdo nechtějí sedět doma, pro sportovce, amatéry i profesionály, pro děti i rodiče, pro fanoušky i diváky.
KDO ZAVÁHÁ, NEJEDE!
DS Rádobydivadlo Klapý
Bohumil Hrabal
TANEČNÍ HODINY PRO POKROČILÉ
Režie Ladislav Valeš
– v Roubence – letní scéna 29. 7. 2015 od 19.00 hodin
Příběh osamělého, ale strašně užvaněného člověka, který za účelem sblížit se s kýmkoli pořádá taneční hodiny, ačkoli neumí tančit. Jak si se známým Hrabalovým literárním experimentem, inspirovaným surrealismem a automatickou metodou poradil dramaturg i Klapý, stojí za vidění.
Rádobydivadlo Klapý již existuje 25 let a stalo se špičkovým amatérským divadlem, které reprezentuje ČR na mnoha divadelních festivalech jak u nás tak v zahraničí. Téměř každý rok exceluje na divadelní žatvě Jiráskův Hronov.
Pavel Šmíd – Teátr
VYPRÁVĚNÍ STARÉHO VLKA ANEB PRAVDA O KARKULCE
– Letní scéna V Brance 10. 8. 2015 od 16.00 hodin
Mnohokrát a mnoha způsoby byla již vyprávěna jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších pohádek O červené Karkulce. V původních verzích Vlk sežere babičku a Karkulku, a tím pohádka končí. Bratři Grimmové k tomu přidali myslivce, který krvelačnému příběhu zajistí takříkajíc dobrý konec – rozpárá vlkovi břicho, a tak zachrání babičku s Karkulkou. Zeptal se však někdo starého vlka, jak tomu opravdu tenkrát bylo? Vžijme se do jeho kůže – den za dnem žít s cejchem krvelačného zvířete!
Představení spojuje živé herce s loutkami z dílny řezbáře Jana Růžičky. Setkáme se s opravdovým vlkem, myslivcem i jejich lipovými dubléry.
Pro děti od 3 let.  Délka představení 50 minut

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA