Léto nejen pro děti v Muzeu města Prahy

Muzeum města Prahy připravilo na letošní léto atraktivní program pro děti v podobě tří příměstských táborů. Prostřednictvím her, vycházek a dalších aktivit budou mít možnost poznávat naši historii a seznámit se i s prací historika a muzejníka pod vedením zkušených lektorů muzea. Pro dospělé návštěvníky jsou pak připraveny komentované archeologické vycházky nebo vycházky po okolí Müllerovy vily. Kromě toho bude od 1. 7. ke zhlédnutí nová výstava v Zámeckém areálu Ctěnice Pat a Mat…a je to!, která připomene legendární seriál o dvou kutilech.Od září se mohou návštěvníci těšit na další novou výstavu Město jako přízrak / Pražské inspirace Jaroslava Foglara, která se uskuteční v Domě U Zlatého prstenu.  

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY

Pět dní v muzeu V týdnu od 19. do 23. 7. 2021 pořádá Muzeum města Prahy příměstský tábor Pět dní v muzeu. Je určen dětem ve věku 7–12 let. Přihlásit se je možné na 1–5 dní.
Prostřednictvím her a vycházek budou děti poznávat minulost pražských obyvatel v různých dobách, seznamovat se s muzejními sbírkami, mohou si vyzkoušet klíčové techniky práce historika a muzejníka přiměřeně k věku.
Sraz 
bude vždy mezi 8.00 a 8.30 hod. před vchodem do Domu U Zlatého prstenu (Týnská 6, Praha 1), předávání dětí po programu bude probíhat tamtéž mezi 16.00 a 17.00 hod.

S archeology po středověké Praze Od 26. do 30. 7. 2021 proběhne archeologický příměstský tábor, který je určen dětem ve věku 10–14 let a koná se v Domě U Zlatého prstenu.
Děti se vydají po stopách středověkých obyvatel Prahy. Společně prozkoumají různé středověké památky a zjistí, jak tehdy lidé žili, co jedli a vyráběli. Na vlastní kůži si také vyzkoušejí práci s voskem, kůží, barvami i hlínou. Dětské činnosti jsou postaveny na metodě experimentu.
Sraz bude vždy v Domě U Zlatého prstenu (Týnská 6, Praha 1) mezi 8.00–8:30 hod., vyzvedávání dětí tamtéž mezi 16.30–17.00 hod.

Pět tajemství Kryštofa Haranta Ve dnech 9.–13. 8. 2021 se v Zámeckém areálu Ctěnice (Bohdanečská 259/1, 190 17 Praha 9 – Vinoř) uskuteční příměstský tábor s názvem Pět tajemství Kryštofa Haranta. Program je vhodný pro děti ve věku 7 (po ukončení první třídy, nutná znalost čtení) – 14 let. Ve dvou věkově odstupňovaných oddílech (7–10 a 11–14 let) budou děti pátrat po tajemstvích spojených s osobou předbělohorského šlechtice, cestovatele a hudebníka Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic.
Prostřednictvím her budou děti poznávat minulost pražských obyvatel v době předbělohorské a vyzkoušejí si i klíčové techniky práce historika a muzejníka přiměřeně k věku. Součástí tábora je i závěrečné páteční setkání s rodiči.
Sraz bude vždy mezi 8.00 a 8.30 hod. na stanici metra Letňany, předávání dětí po programu tamtéž mezi 16.30 a 17.00 hod.Více informací k příměstským táborům najdete na webových stránkách muzea.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama