REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Let balónem, zábava pro celou rodinu

Let balónem pro rodinu
Let balónem pro rodinu

Balón letící nad hlavou byl vždy symbolem volnosti, romantiky i dobrodružství. Pro mnohé se let balónem stal dětský snem pro některé pak snem splněným. V dobách bratří Montgolfiérů i v dobách nedávno minulých bylo balónové létání výsadou hrstky odvážných a vyvolených. Dnes je let horkovzdušným balónem dostupný široké veřejnosti.
Pravdou je, že samotný let balónem je zábava pro dospělé a většina dětí se nevydrží po celou dobu letu „kochat“ krásami přírody a užívat si jedinečný pocit vzduchoplavby. Na druhou stranu dětské rozzářené oči po úspěšném přistání a jejich nekonečné vyprávění o prožitém dobrodružství nám nedovolí odmítnout „malé“ pasažéry.
AVIATIK SERVIS je největší provozovatel horkovzdušných balónů v Brně a jeden z největších v ČR. Pod značkou BALON.CZ nabízí vyhlídkové lety balónem nejen nad Brnem. Pro rok 2014 připravil novinku „let balónem pro Rodinu“. Jde o cenově zvýhodněný let v horkovzdušném balónu pro 2 rodiče a 2 děti ve věku 6–16 let. Jediným omezením pro děti je jejich výška. Běžný koš balónu má výšku okraje koše 125 cm. BALON.CZ má však koš se sníženým okrajem, takže mohou letět děti větší než 110 cm. Menší děti z koše nevidí.
Lokalitu letu a místo startu balónu můžeme přizpůsobit Vašim požadavkům a tak můžete s koše balónu sledovat Váš domov, město kde žijete, chalupu kde odpočíváte nebo jiná oblíbená místa.
Vyhlídkové lety balónem provádíme po celý rok, ale hlavní sezóna, kdy jsou také optimální podmínky, je od května do října. Létá se každý den ráno, krátce po východu slunce, a pak večer 1–2 hodiny před západem slunce. Samotný let trvá asi hodinu, ale celá akce od setkání s pilotem, přes přípravu balónu, let a přistání až po závěrečnou cestu zpět zabere 3–4 hodiny. Po každém přistání probíhá tradiční křest „prvoletců” a všichni získávájí nová balonářská jména a křestní listy.
Celou nabídku vyhlídkových letů najdete na www.balon.cz.
Na setkání se těší a měkké přistání přeje
Tým BALON.CZ
2 055
IMG_7401
DSC_8101
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA