REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Lesní kluby. „Vraťme děti do přírody“

Brněnská zoo letos druhým rokem pokračuje v letní aktivitě pro mládež – Lesních klubech. Mladí milovníci přírody prožijí týden plný zábavy, her a poznání. Osvojí si tábornické dovednosti v atraktivním prostředí zoo, to vše pod vedením zkušeného lektora.

Každý týden je možné vybírat z celkem pěti stanovišť – Afrika, Amerika, Arktida, Asie, Austrálie, Evropa. Jednotlivé světadíly budou představovány jedním stanem, tzv. tymplem, a na každém z nich děti zažijí jiné dobrodružství. Stany jsou vybaveny pevnou podlahou, kuchyňkou i uzamykatelnými skříňkami a poskytnou dětem zázemí i pro případ nepříznivého počasí.

Každý tympl připraví svou táborovou hru, která proběhne od pondělí do čtvrtka. V pátek se všichni táborníci zúčastní společné hry, při které budou hledat poklad.

REKLAMA

Tympl AFRIKA – „Naděje klíčí na černém kontinentu“
Studenti po nouzovém přistání letadla na hladině moře u břehů Afriky putují nebezpečným kontinentem do vnitrozemí najít záchranu a bezpečí.

Tympl AMERIKA
Seznámení s exotickou faunou a florou kontinentu, který jeho objevitel Kolumbus až do své smrti považoval za Asii.

REKLAMA

Tympl ARKTIDA
Na motivy knihy Františka Běhounka Trosečníci polárního moře. Trosečníci vzducholodi Italia bojují o přežití a čekají na záchranu uprostřed ledové pustiny.

Tympl ASIE
Hora Míru je ohrožena zlým levhartem Tai-Longem. Panda se pokusí přesvědčit pět postrachů, aby ji zvolili novým Dračím bojovníkem a mohla Horu Míru ochránit.      

Tympl AUSTRÁLIE
Průzkum a putování Austrálií s hrdinnou posádkou lodi Endeavour pod velením kapitána Jamese Cooka.

Tympl EVROPA
Poznávání přírody, kultury i obyvatel na zastávkách první vzducholodi putující Evropou. 

Noc v zoo? I tu si odvážní táborníci mohou vyzkoušet. Ve čtvrtek po celodenním programu si děti odpočinou v tábořišti, následuje promítání filmu v letním kině, pozorování zvířat s noční aktivitou a na závěr stezka odvahy. Noc pak děti stráví ve stanu za stálé přítomnosti personálu zoo.  

Lesní kluby jsou určeny dětem ve věku od 7 do 13 let. Cena zahrnuje vstup do zoo, oběd, zdravou svačinku, celodenní pitný režim, hygienické pomůcky, výtvarný materiál.

Více informací najdete na Lesní kluby | Zoo Brno.

Foto: ©Zoo Brno

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA