REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Leonardo Live – jedinečný filmový zážitek

Pokud na strhující výstavu „Leonardo da Vinci: Malíř milánského dvora,“ která právě probíhá v londýnské Národní galerii, neseženete vstupenky – což neseženete, pokud nebudete ochotni stát od brzkého rána ve frontě na lístky, kterých se prodává jen omezený počet 500 kusů denně –, tak se pojďte podívat na výstavu do kina!
Navštivte prostřednictvím filmových kamer anglickou National Gallery v Londýně a prohlédněte si tamější zásadní výstavu Leonarda da Vinciho, malíře milánského dvora, zachycenou živě a přenášenou s časovým odstupem do kinosálů po celém světě. Tato unikátní výstava shromáždila na jednom místě doposud největší počet Leonardových mistrovských děl.
Milovníci umění po celém světě budou mít možnost si díky přímému přenosu prohlédnout výstavu i pár dní po oficiálním ukončení této výstavy v londýnské Národní galerii. Je to vůbec poprvé, co se výtvarné umění dostává k divákům touto cestou. Průvodcem přímého přenosu bude mezinárodně uznávaný historik umění Tim Marlow a kulturní publicistka Mariella Frostrup.
Po několika vybraných projekcích v Británii se od 16. února bude satelitně přenášet „Leonardo Live“ – filmový záznam z výstavy v HD kvalitě – do kinosálů v USA, Evropě, Kanadě, Argentině, Austrálii, Kolumbii, Japonsku, Mexiku a Novém Zélandu.
Film zachycuje přípravné fáze výstavy a předvečer její vernisáže. Je virtuální procházkou přibližující divákům vystavená díla, kterou doplňují komentáře historiků a historiček umění, kurátorů a kurátorek.
Výstava, která skončí již 5. února, se připravovala 5 let a shromáždila na jediném místě sedm ze čtrnácti dochovaných Leonardových pláten a šedesát kreseb a skic, z nichž se některé vztahují k postavám apoštolů z „Poslední večeře“.
Poprvé v historii se zde scházejí obě verze obrazů „Madony ve skalách“ a veřejnost i odborníci mohou poprvé spatřit obraz Krista, který byl nově připsán Leonardovi.
Tento unikátní film můžete vidět v těchto kinech:
* Kino Aero
* Kino Světozor
* Bio Oko

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA