REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Láry fáry do pohádky

Hrad Sovinec 17. a 18. května

Na jaře 1608 svolal rytíř Kobylka kumštýře a děti ze svých panství na Skalní hrad, aby náležitě oslavil opravu věže. Předá hradní hejtman, starý mrzout a protiva, dětem klíče od hradu nebo připravovanou veselici překazí?

Úvodní řádky nastínily, v jakém duchu se ponese následující víkend na hradě Sovinci ležícím na severní Moravě nedaleko Rýmařova. A chcete-li vědět, jak to dopadne se zlým hejtmanem, zamiřte na tento malebný hrad v horském údolí Nízkého Jeseníku.

REKLAMA

A protože jet na Sovinec kvůli jednomu starému a navíc nerudnému hejtmanovi by byla skutečně pošetilost, připravili jsme pro návštěvníky ještě něco navíc, aby si den strávený na hradě pořádně užili.

REKLAMA

Na pátém hradním nádvoří bude probíhat po celý den pestrý program, vystupovat budou kejklíři, šermíři, loutkové i hrané divadlo i těžkooděnci. Na hrad zavítá také sokolník. Program je protkám pohádkami více než jindy, protože tento víkend bude skutečně hrad patřit dětem. Dětičky jsou bytůstky skotačivé a nezbedné, pohádky milují, ale přece jen by to chtělo trošičku změnu…. Po celém hradě pro tyto malé neposedy budou připraveny nejrůznější hry, soutěže a malování obrázků. Ti větší si mohou vyzkoušet střelbu z luku nebo vyrazit pamětní minci. Nebudou chybět dobové stánky s pracovitými řemeslníky, kteří přijedou na hrad předvést svůj um a prodat zboží. Ale pozor – na třetím hradním nádvoří se bude zdržovat starý hejtman. A pokud bude mít mastnou bradu a bude o poznání vlídnější než zrána, můžete si být jistí, že právě ochutnal klobásu rytíře Kobylky z nejvoňavějšího stánku na hradě.

Hrad bude o víkendu otevřen od 9 do 19 hodin a bližší informace o denním programu najdete na www.sovinec.cz

Jste srdečně zváni !

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA