REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Krkonošské tipy – závody psích spřežení, oslava zimních sportů nebo noc tuleních pásů

Závody psích spřežení
Závody psích spřežení – akce zajímavá pro děti

Kam v lednu v Krkonoších?
Co třeba na závody psích spřežení? Je to sice u našich polských sousedů, ale jde o velice zajímavou akci.
BORDER RUSH – POLSKÁ ALJAŠKA
Kdy : 10. – 13. ledna 2013
Kde : Jakuszyce
U našich polských sousedů se ve dnech 10. – 13. 1. 2013 bude konat Border Rush, což je  mezinárodní čtyřdenní etapový závod psích spřežení, který se pojede na tratích v Jakuszycích.  Bude se jednat již o 7. ročník tohoto závodu.
Border Rush je otevřený závod, to znamená, že se ho mohou zúčastnit závodníci s jakýmikoli  psy schopnými běžet ve spřežení bez ohledu na rasu. Pokud se do závodů přihlásí dostatečný  počet závodníků s čistokrevnými severskými psy, budou vyhlášena nejrychlejší čistokrevná  spřežení v každé třídě.
Závod umožňuje všem účastníkům závodu jízdu se psím spřežením na tratích, které jsou  součástí krásné přírody Krkonošského národního parku, kde je jinak jízda se psím spřežením  zakázána.
V seznamu přihlášených jsou jména špičkových evropských musherů, nechybí ani jména českých borců. Neváhejte tedy a vydejte se podívat na závody, které mají úžasnou atmosféru a povzbudit naše závodníky a jejich pejsky.
 
OSLAVA 111. VÝROČÍ ZALOŽENÍ SPOLKU ZIMNÍCH SPORTŮ VE ŠPINDLEROVĚ MLÝNĚ
Kdy: 18. – 19. ledna 2013
Kde:  Špindlerův Mlýn
Dvoudenní společenská a sportovní akce konaná u příležitosti 111. výročí založení Spolku zimních sportů ve Špindlerově Mlýně.
Program:
– 18.1. Špindlerův Mlýn – centrum, od 14 hodin: nebude chybět ohlédnutí za lyžařskými začátky, které přiblíží Spolek špindlerovských a krkonošských „lyžníků“. Pro příchozí bude  připraven bohatý program, výborná muzika, tradiční občerstvení a skvělá fire show na závěr. Moderuje Alena Zárybnická.
– 19.1. Špindlerovská Buď fitka – přebor Královéhradeckého kraje a veřejný závod v běhu na  lyžích, start 1. kategorie v 10 hodin. Více informací na www.sportovniakademie.cz.
NOC TULENÍCH PÁSŮ
Kdy: 26. ledna 2013
Kde: Janské Lázně
Noční skialpinistický závod po hřebenech Krkonoš. Skialpinismus je spojení sportů horolezectví, lyžování a vysokohorské turistiky. K základnímu vybavení sportovců patří speciální lyže s ocelovými hranami a stoupací tzv. „tulení“ pásy. Lepí se na skluznici, jejich umělá srst, stejně jako skialpinistické vázání, umožňuje stoupání do svahu.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA