REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Krkonoše – lyžařský běžecký ráj

Nové trasy pro běžecké lyžování
Nové trasy pro běžecké lyžování

Pomalu se rozhlédněte kolem sebe. Krásný zimní den v Krkonoších začíná. Až se vám zatají dech. Z plných plic nadýchněte čerstvý svěží horský vzduch. Prohlédněte si přírodu kolem sebe. Pokud vás svými prvními paprsky pošimrá právě vycházející slunce, anebo se můžete pokochat pohledem na jeho zář odrážející se na protějším svahu, radujte se. Ať takových povedených okamžiků zažijete na horách co nejvíce.
 
Krkonoše – lyžařský běžecký ráj
Díky řadě dobrovolníků, pracovníků lyžařských krkonošských skiareálů jsou nejvyšší české hory propojeny, s ohledem na klimatické podmínky a počasí, pravidelně upravovanými lyžařskými trasami. Společné snažení je zastřešeno projektem nazvaným „Krkonoše – lyžařský běžecký ráj“. Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází jeho páteřní 71 kilometrová Krkonošská magistrála. Na ni navazuje více než 500 kilometrů místních lyžařských cest a okruhů.
Běžecké trasy s mimořádnými výhledy na panorama Krkonoš najdete nejen v centrální horské, ale i podhorské oblasti. Zavedou vás do krásných, často méně frekventovaných, a proto ještě málo objevených, míst Krkonoš.
 
Nové trasy pro běžecké lyžování
krk_05Stopy jsou upravovány v případě dostatečné sněhové pokrývky.
Na žádost Svazku měst a obcí Krkonoše, který je garantem a koordinátorem projektu, a díky finančnímu přispění Nadace ČEZ, je „Krkonoše – lyžařský běžecký ráj“ rozšířen o sedm dalších tras. Tak se mohou milovníci běžeckého lyžování těšit na nově upravené stopy, které navazují na již existující tratě.
*** Dolní Dvůr – Vápenice, 2 km, *** Skiareál Luisino údolí (horní stanice vleku) – Hříběcí Boudy – Husí potok – Sluneční stráň, 5 km, ***Rýchorský kříž – Sněžné Domky – Pod Dvorským lesem – Babí, 5 km, ***odbočka Lahrovy Boudy – Zadní Rennerovky – Dvorská bouda, 2,5 km, ***Růžohorky – Janovy Boudy – Spálený mlýn – Malá Úpa – kostel, 7,5 km, ***okolo Kraví hory, 2,5 km, ***Horní Albeřice (místní úprava trasy okolo lomu).
OLYMPUS DIGITAL CAMERABěžkaři mohou využívat některé zásobovací cesty jako zimní lyžařské tratě, které však nejsou pravidelně upravovány: ***Luční bouda – Výrovka – Pec pod Sněžkou, ***Výrovka – Chalupa Na Rozcestí – bývalé Klínové boudy, ***Labská bouda – napojení na Krkonošskou lyžařskou magistrálu.
Tak jsou rozšířeny další možnosti, zajištěna atraktivita oblíbeného sportu a umožněn oficiální vstup do nových lokalit. Jsou doplněním či logickým propojením stávající sítě. Nezasahují do 1. zóny Krkonošského národního parku, vyhovují požadavkům Plánu péče o Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo (2012–2020).
 
Více informací a aktuální sněhové zpravodajství získáte na www.krkonose.eu
SMO Krkonose-EU_logo_barva
 
 
 
 
krk_03
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA