REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Kreslená dětská mapa pro holky a kluky „Hledej 14 NEJ!“ baví děti v trojské botanické zahradě

Hledej 14 NEJ!
Hledej 14 NEJ!

Pokud nevíte, co podniknout s dětmi v Praze, nabízí se vám nová možnost, a to kreslená dětská mapa s názvem „Hledej 14 NEJ!“. Holky a kluci si zahrají na detektivy a kromě toho, že je to zábava, se dozví mnoho zajímavého o flóře, která je v Troji k vidění.
„Chtěli jsme skloubit zábavu s informacemi. U nás pořekadlo učení rovná se mučení neplatí. Všechny texty, ať už o rostlinách nebo o tom, co to botanická zahradě vlastně je, jsou napsány hravým jazykem. Děti tak zjistí, kdo je například všestranný rekordman nebo která rostlina pamatuje dinosaury. Malí detektivové se také pustí do hledání dinosauří stopy, kterých je v České republice pouze pár, z toho jedna u nás,“ říká Eva Smržová, pověřená řízením trojské botanické zahrady.
Hlavní myšlenkou celé mapy je kromě hry to, aby se děti poutavým způsobem dozvěděly informace o 14 rostlinách a co je důležité, aby si je i zapamatovaly. „Magnólie je cukrárna pro broučky, špirlice masožravka, která je pro své úlovky jednosměrkou a javor cukrový je sladká pochoutka. Děti se dozví i to, jaký je rozdíl mezi botanickou zahradou a parkem. V mapě dále najdou i osmisměrku nebo hádanky,“ říká tisková mluvčí botanické zahrady Lucie Herberová.
Součástí kreslené mapy je 14 samolepek, které děti při objevení rostliny nalepí tam, kam patří. Cena dětské mapy je i s archem samolepek 35 Kč a je k dostání na všech pokladnách botanické zahrady.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA