REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Královské město Žatec – město chmele a piva

Zveme Vás na návštěvu královského města Žatec, ležícího cca 75 km severozápadně od Prahy, které patří mezi nejstarší města ve střední Evropě. Historie města je více než 1000 let pevně provázána s pěstováním a zpracováním chmele.

Žatec byl mezi prvními pěti městy ČR, kde byla vyhlášena městská památková rezervace, chránící cenné stavby v historickém jádru města. Od roku 2003 se Žatec také pyšní městskou památkovou zónou. Tradice chmelařství a pivovarnictví dala vzniknout velkému souboru ojedinělých staveb, dokládající staletý vývoj pěstování a zpracování chmele, jenž je její součástí. Tato zóna technických památek kandiduje na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO. Tento komplex je naprostý unikát. V žádném jiném městě na světě nenajdete v takovém množství a koncentraci dochovány provozuschopné chmelařské stavby, historické uličky a náměstí v těsném sousedství středověkých hradeb.

Historický střed města nabízí řadu významných staveb a rozmanitost slohů od doby románské až po secesi. Kromě Žateckého pivovaru je dalším významným komplexem Chrám chmele a piva s orlojem, Chmelařské muzeum a Chmelový maják, tyčí se nad reliéfem města. V centru města na náměstí Svobody je k vidění nejmenší chmelnička na světě.

Naše město je také oblíbeným místem filmařů. Natočilo se zde kolem stovky filmů.
Přijeďte se podívat do města, jehož motem je historie-pivo-chmel-atmosféra.

REKLAMA

Město Žatec

adresa: nám. Svobody 1, 438 24 Žatec
telefon: +420 415 736 156
email: [email protected]

www.infozatec.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA