REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Krakonoš na Žižkově – navštivte Pohádkové království

Pohádkové království
Pohádkové království
Máme pro Vás pohádkový typ na velký výlet do Pohádkového království kam zavítal na vánoční svátky pětimetrový Krakonoš z hor do Prahy. Krakonoš vysoký 485 centimetrů s hlavou velkou jako sud, s botou o velikosti pětiletého dítěte a více než metrovou fajfkou. Tato atrakce je nově k vidění v Pohádkovém království na pražském Žižkově.
Jedná se o největší pohádkovou bytost v České republice, která má šanci být zapsána do České knihy rekordů.
„Návštěvníci si obrovskou postavu Krakonoše mohou prohlédnout v expozici Obřího světa, kde má čestné místo mezi třímetrovými muchomůrkami a dvoumetrovými hřiby.
Nedaleko Krakonoše najdou pětimetrový pařez pro loupežníky či přerostlou perníkovou chaloupku, říká ředitel Království Richard Balvín. Krakonoš je stejně jako dalších pět desítek figur v Pohádkovém království zhotoven z přírodních materiálů i umělých hmot, jeho konstrukce je kvůli stabilitě ze železa.
Na stavbě Pohádkového království, jehož branami již prošly tisíce lidí, se podílelo 12 lidí včetně malířů, návrhářů a designérů. Uvnitř haly je k vidění největší malba ve střední Evropě.
Pohádkovými motivy jsou pokryty stěny o velikosti 600 metrů čtverečních.
Veřejnosti je areál otevřen denně od 09:00 do 18:00 a vstupné je 90 korun pro děti od tří do 15 let a 170 korun pro dospělé. Děti do tří let mají vstup zdarma.
Jedná se o zážitkový výlet do pohádky a shlédnutí naší stálé výstavy spojené s doprovodným programem pro děti přiměřené věkové kategorii.
POHÁDKOVÉ KRÁLOVSTVÍ
V zahrádkách 25
130 00 , Praha 3
tel: 284 684 145
www.pohadkove-kralovstvi.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA