Krajské dožínky Libereckého kraje a Den otevřených dveří v ZOD Brniště

Dožínky 2013
ZOD Brniště a.s. pořádá v sobotu 7. září Den otevřených dveří.
Akce proběhne v rámci Krajských dožínek Libereckého kraje, které se v letošním roce konají v obci Brniště.
Pro všechny zájemce z řad široké veřejnosti je připraven bohatý naučný program o zemědělství, jehož součástí budou například komentované prohlídky kravína a zemědělských strojů.
Pro děti bude připravena naučná stezka s názvem „Poznáváme zemědělství“. Nenásilnou formou získají poznatky o zemědělských plodinách, zvířatech a o cestě potravin z pole až na kuchyňský stůl. Budou si moci nakrmit telátko, účastnit soutěží o drobné dárky a součástí programu bude i celá řada aktivit vyzkoušených v rámci osvětového projektu „Zemědělství žije!“, který přichystal Zemědělský svaz ČR.
Den otevřených dveří v ZOD Brniště je sice určen zejména dětem, ale zajímavý bude i pro rodiče a všechny návštěvníky Krajských dožínek Libereckého kraje, které se 7. září v obci Brniště budou konat. Akce proběhne v sobotu od 9.00 do 16.00, prohlídky velkokapacitního kravína proběhnou v sobotu v 10:00, 14:00 a 15:00.
Sobotnímu Dni otevřených dveří předchází v pátek od 9.00 do 14.00 podobný program určený mateřským školkám a prvnímu stupni základních škol.
„Krávy nejsou fialové a jídlo se nerodí v ledničce,“ říká ing. Petr Kubíček, předseda představenstva ZOD Brniště a.s. „Je důležité, aby lidé věděli, jaký význam má zemědělský sektor pro výživu, formování krajiny a kvalitu života na venkově. Jsme rádi, že můžeme veřejnosti ukázat zblízka, co děláme a jak pracujeme. Na krajských dožínkách čekáme velkou návštěvnost a chceme se samozřejmě i trochu pochlubit. U nás totiž zemědělství opravdu „žije“. Je to spousta práce, ale když se dělá poctivě, tak se věci daří a práce přináší nejen obživu, ale i velké uspokojení,“ pokračuje.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama