REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Krajina her Stanislava Holého aneb Kde si hrají Jů a Hele

Kam na výlet s dětmi
Krajina her Stanislava Holého aneb Kde si hrají Jů a Hele

Hravá interaktivní výstava pro celou rodinu s originály loutkových figur ze Studia Kamarád a množstvím kreseb, ilustrací a objektů na hraní.
Bohatý fantaskní výtvarný svět akademického malíře Stanislava Holého se stává zprostředkovatelem na cestě poznání a citového prožitku.
Základem nové výstavy v brněnském Letohrádku Mitrovských jsou monumentální interaktivní výtvarné scénické prvky a prostorové objekty, doplněné originálními televizními postavami Jů, Hele, Muf, Hary Šoumen, Tryskomyš, Šamšula, kohout Eda, skřítek Celestýn aj. (na obrazovkách od roku 1981), zakomponované do celé expozice tak, jak je znají děti z televizního Studia Kamarád, navíc doplněné o hrací prvky, knižní ilustrace autora, originální kresby, fotografie, plakáty a kostýmy z pohádky O chytrém Honzovi vztahující se k mnohaleté spolupráci s Československou a Českou televizí.
V herně je možné házet míčky na cíl, hrát si s maňásky, skládat kostky a domino, sestavovat „hrad“ z velkých i malých kostek, vyzkoušet si objekty jako je letadlo, pták, houpačka, fotoplocha s výřezy na obličeje, hrát velké piškvorky nebo člověče nezlob se, sledovat projekci…  K dispozici je také malá kreslířská dílna.
Výstavu připravila pražská Galerie U Prstenu ve spolupráci s Českou televizí, Muzeem hlavního města Prahy a Letohrádkem Mitrovských.
Kde: Letohrádek Mitrovických – Veletržní 19, Brno (mezi hlavní bránou do Výstaviště a Mendlovým náměstím)
Kdy: 1. března 10:00 – 30. června 2013 16:00
V kolik: denně kromě pondělí 10 – 16 hod.
Za kolik: dospělé os.: 65 Kč, senioři, studenti VŠ: 45 Kč, děti ZŠ: 35 Kč, děti MŠ: 20 Kč, rodinné vstupné od 2+2: 180 Kč, 2+3: 205 Kč; fotografování: 20 Kč
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA