REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Kouzelný svět Adolfa Borna v Horšovském Týně

IMG_2209_up (2)  Nevíte, co dát svým dětem jako dárek za vysvědčení? Zaveďte je do světa pohádek, fantazie a uměleckých představ jednoho z nejvýznamnějších českých výtvarníků – Adolfa Borna. A setkat se s ním můžete i osobně v sobotu 27. června 2015.
Letní sezónu na hradě a zámku v Horšovském Týně si už nikdo neumí představit bez tradiční „pohádkové“ výstavy. Po předchozích úspěšných výstavách Tři střevíčky pro Popelku, Arabela, Cirkus Humberto či S čerty nejsou žerty vás letos čeká podívaná představující Kouzelný svět Adolfa Borna.
Vezměte své ratolesti a vydejte se na výlet za Machem a Šebestovou, potkáte se s dalšími známými postavičkami a chybět nebude samozřejmě ani utržené kouzelné sluchátko.
Na chvíli se také přenesete do atmosféry filmu Václava Vorlíčka Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko díky naaranžované školní třídě, v níž hlavní protagonisté sedávali. A prohlédnout zblízka si budete moci i vybrané filmové kostýmy.
Erbovní sál zámku, přísálí i předsálí je plné nejen kreseb pohádkových postav, ale část výstavy je věnována i dalším Bornovým animátorským dílům a samozřejmě nechybí ani jeho běžná tvorba – akvarely či grafiky.
A na sobotní odpoledne 27. června 2015 je pro vás připraveno překvapení – na zámek přijede i letošní jubilant Adolf Born, aby výstavu oficiálně zahájil. Setkání začíná v 15 hodin.
Výstava je k vidění od 16. června do 13. září 2015 v návštěvní době zámku.
www.horsovsky-tyn.cz
 

IMG_2206_up (2)
IMG_2201 (2)IMG_2204 (2)

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA