REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Komiks FEST! je i pro děti

KomiksFEST

Ve dnech 27. 10.–3. 11. 2012 v Praze proběhne 7. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST!
Jako  každý rok představí nová jména, komiksová alba, výstavy, filmy,   divadelní představení, workshopy, autogramiády a besedy.
Tato  mezinárodní přehlídka představuje komiks jako mladé, dynamické,   atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah.
Motto festivalu zní Komiks unlimited!
KomiksFEST! 2012 zahájí celodenním programem v sobotu 27. 10. v MeetFactory.
Dopoledne bude patřit dětským dílnám, odpoledne, večer a noc pak hlavnímu programu celého festivalu. Během celého týdne proběhnou akce na dvaceti místech po celé Praze.  Mezi zahraničními hosty se objeví tvůrci ze Skandinávie (např. Knut Larsson ze Švédska, výtvarník letošního vizuálu), autoři z Francie, Německa, Švýcarska, Itálie a USA. Z domácí české produkce se představí např. Tomáš Kučerovský, Dan Černý a další mladí komiksoví tvůrci. Vyvrcholením festivalu bude slavnostní zakončení 3. 11. v Bio Oko, kde proběhne mj. vyhlášení 11 kategorií výročních cen Muriel. Předsedkyní poroty je letos Lucie Lomová.
Programové tipy pro děti v rámci festivalu KomiksFEST!

Dětský KomiksFEST! s Albatrosem

27.10.2012 | od 10:00 | MeetFactory
Dětský komiksFEST! přináší spoustu dílniček a zajímavostí:
Byl by ze mě husita?
Přijďte mezi komiksové husity a zkuste  si vytvořit vlastní komiks, postavit vozovou hradbu, stát se na chvíli  komiksovou postavičkou a podívat se na svět okem Jana Žižky. Nebezpečí  úrazu nehrozí, výtvarný materiál zajištěn!  (Klára a Honza Smolíkovi)

Obrázky a bubliny z československých dějin

Komiksová dílna, ve které můžete sami oživit československou historii a upravit dialogy podle vlastní fantazie. (Barbora Šalamounová)

Roztoč a uvidíš!

Vyrobte si NAPOLI jednoduchou optickou hru z papíru- thaumatrop. Pod rukama vám tak ožijí situace s nečekanou pointou. (NAPOLI)

Rozšoupni se, vtipe!

Každé  dítě si vyrobí z připravených dílů papírový mechanismus, kde základem  je statický obraz (prostředí), ve kterém se pohybuje šoupátko s  překvapením. Krom samotného výtvarného projevu půjde o vymyšlení vtipu,  který na diváka na šoupátku vykoukne. (Vojtěch Domlátil)

Flipbooky

Flipbook  je krátká kreslená animace v papírovém bločku. Do připravených bločků  dítě nakreslí několik desítek fází jednoduchého pohybu vlastní vymyšlené  scény, kterou pak bude moct komukoli promítat – odnese si vlastní  krátký animovaný film v kapse. (Vojtěch Domlátil)
WACOM – digitální kreslení
Tradičně výroba komiksových placek a soutěže o knihy.
Program – neděle, 28. 10. 2012
Takový milý začátek – KomiksFEST!
28.10.2012 | od 14:00 | Tvůrčí kavárna Vypálené koťátko
V podstatě je tato výstava přelomovou, neboť, i přes svou komornost, představuje poprvé souborně autory věnující se v posledních letech pravidelně komiksové tvorbě pro děti. Český dětský komiks byl díky emancipaci komiksu pro dospělé čtenáře zatlačován do pozadí strachem z diletantského označováním komiksu jako „čtení pro děti“, a tak laická i odborná veřejnost ztratila jeho existenci a vývoj ze zřetele. Nyní má možnost seznámit se se světem pestrým, autorsky bohatým, vznikajícím bez jakýchkoli násilných přerušení a vsugerovaných mindráků. Se světem mnohdy scénáristicky i výtvarně kvalitnějším a zajímavějším, než je svět českého komiksu pro dospělé.
Autoři: Lucie Dvořáková, Jarmila Marešová, Klára a Jan Smolíkovi, Eva Sýkorová-Pekárková, Vendula Hegerová, Luděk Bárta, Lukáš Fibrich, Pavel Čech, Tomáš Chlud, Barbora Dlouhá
Výstava trvá do 22.11.2012.
14–17.00 hod. – výtvarné dílny Viktorka (Honza a Klára Smolíkovi) a Veverčina dílnička (Jarmila Marešová)
S Viktorkou z planety na planetu
Vypravte se s námi na velké komiksové dobrodružství s neohroženou posádkou vesmírné lodi Lítavice. O své výpravě do vesmíru si budete moci vytvořit vlastní komiksovou zprávu. Setkání s mimozemšťany zaručeno, výtvarný materiál zajištěn! (Klára a Honza Smolíkovi)

Veverčina dílnička
Veverka by ráda myšce vyprávěla pohádku o Smolíčkovi pacholíčkovi, jenomže ouha, všechny obrázky, které k pohádce nakreslila, se jí  rozsypaly a zpřeházely. Pomůžete jí obrázky znova správně sestavit a potěšit myšku krásnou pohádkou? (Jarmila Marešová)
 
kompletní program najdete na stránkách KomiksFESTU ZDE.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA