REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Kolín – město pro velké i malé

Drak Petřík

Pokud rádi cestujete a poznáváte nová místa v Čechách, nezapomeňte na svých toulkách navštívit město Kolín. Vydejte se spolu s dětmi za tajemstvím kolínských dráčků, rozhlédněte se z unikátní vodárenské věže nebo se vyfoťte s medvědy od Kolína.
Město má ve znaku dva draky, kteří v Kolíně žijí dodnes. Malí dráčci stejně jako jejich rodiče mají rádi své rodné město, a proto se již mnoho let starají o jeho významné architektonické památky. Dračí průvodce Kolínem Vás provede po nejvýznamnějších a unikátních památkách města, kam patří vedle kostela sv. Bartoloměje židovské ghetto se synagogou, starý židovský hřbitov, zámek, radnice, náměstí s morovým sloupem či věž Práchovna na kolínském Zálabí. Dračího průvodce a další potřebné informace dostanete v Městském informačním centru v ulici Na Hradbách.
Kolín můžete prozkoumat i s pomocí geolokační hry nebo hry v rozšířené realitě. Ve hře s názvem „Kolínský dračí portál“ mají hráči za úkol ve svém chytrém telefonu pomoci draku Vítkovi nalézt bájný dračí portál, který je vstupem do dračí říše. Každý může tuto výzvu přijmout a zasloužit se o to, aby se Vítek zbavil svého prokletí. Stačí mít k dispozici chytrý telefon a v něm staženou bezplatnou aplikaci GEOFUN a hru s názvem „Kolínský dračí portál“. Start je v Kolíně před radnicí.
Aplikace a hra v rozšířené realitě s názvem Tajemný Kolín vás provede po sedmi nejvýznamnějších památkách města (Karlovo náměstí, chrám sv. Bartoloměje se zvonicí a kostnicí, synagoga a bývalá židovská škola, zámek, starý židovský hřbitov, věž Práchovna a rozhledna Vodárna). Po splnění úkolu čeká návštěvníky drobná odměněna.

Až prozkoumáte historické centrum města, vydejte se na rozhlednu Vodárna Kolín. Tato nově zrekonstruovaná významná technická a architektonická památka Vám kromě výhledu na město a okolí nabídne i videoprojekci na téma voda a další tematicky zaměřené akce. Cyklisté i děti jsou zde vítáni!

Cestou na nejstarší polabskou řepařskou drážku se u lesoparku Borky pozdravte s medvědy od Kolína.

Kolín Vám nabízí také řadu cyklistických tras vhodných pro děti – zejména trasu podél řepařské drážky či okolo dějiště bitvy u Kolína.
Informace o navrhovaných trasách a dalších zajímavostech města Vám poskytne Městské informační centrum nebo navštivte  www.mukolin.cz/cz/navstevnik.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA