REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Knihovna – výstava katedry fotografie FAMU

11. 6. 2012

Famu – výstava
Katedra fotografie FAMU v Praze a Galerie Velryba si Vás dovolují pozvat na výstavu připravenou 2. ročníkem bakalářského studia.
 
Na jedné úrovni, kniha je výklad akademické metody, která byla velmi populární v 14. století. William demonstruje sílu deduktivního uvažování, obzvláště úsudky. On odmítne přijímat diagnózu jednoduchého démonického majetku přes démonologii být tradiční klášterní vysvětlení.
Přes bytí opatství pod nedorozuměním, které oni zažijí poslední dny před druhým příchodem Christa (téma silně zkoumalo v knize), William, přes jeho empirickou povahu, zvládá ukázat, že vraždy jsou, ve skutečnosti, zavázaný tělesnějším nástrojem. Jak děj se rozvíjí, několik ostatních lidí tajemně umřít.
Protagonisté prozkoumají labyrintovou středověkou knihovnu, podvratná síla smíchu, a přijít tvář k tváři se Inquisition. To je opuštěno primárně k Williamovým obrovským sílám logiky a odečtení vyřešit tajemství opatství. Tím, že drží otevřenou mysl, sbírací fakty a postřehy, následující čistou intuici a metodu dialektiky, on učiní rozhodnutí, zatímco k čemu on by měl vyšetřovat, přesně jak scholastic by dělal. Nicméně, jednoduché použití důvodu nestačí. Různá znamení a události jen mají smysl v jejich daných kontextech a William musí stále být opatrný se kterým kontextem on interpretuje tajemství.
Opravdu, celý příběh napadá vypravěče, William je mladý učeň Adso, a čtenář nepřetržitě rozpoznat kontext, který on používá tlumočit, přinášet celý text k různým úrovním, které mohou všichni mají různé hermeneutical smysly. Vázanky vyprávění v mnoha rozmanitých spikleneckých linkách, všichni který zvažovat různé výklady a zdroje významů. Mnoho z výkladů a zdrojů byl velmi volatilní polemiky ve středověkém náboženském nastavení, všichni zatímco točí se k čemu vypadá, že je klíč k pochopení a opravdově interpretovat případ. Ačkoli Williamovy finální teorémy přesně neodpovídají skutečným událostem jak psaný, ty teorémy dělají dovolit jemu vyřešit opatskou záhadu.
15/5–30/6 2012
Galerie Velryba
Opatovická 24,
Praha 1

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA