REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.6. a svátek má Dalibor

Keltské pohanské Vánoce na hradě Loket

Datum konání: 11.12.2010 – 12.12.2010
Místo konání: hrad Loket, zámecká 67, LOKET, 35733,
Vánoční trhy s keltskými zvyky na hradě Loket
Vážení a milí, zveme Vás srdečně na vánoční trhy, konané ve dnech 11. a 12. prosince, o sobotě a neděli na hradě Loket.
Tentokrát v českých, vánočních zvycích půjdeme ještě hlouběji do minulosti a podíváme se, co tak kolem Zimního slunovratu vyváděli naši keltští předkové. Okoukneme, jak se spolu bavili, jedli, jak se dokázali družit i jaké řemeslné potřeby a umění provozovali.
V podání Berounských měšťanů zahlédnete něco ze života keltského kmene Boiů, který dal pravděpodobně název lidu naší české krajiny, uvidíte mystickou svatyni, stan válečníků, poslechnete si druidovo vyprávění a možná i zazpíváte spolu s hudbou keltských národů. Keltové byli zruční a vidět i dnes kupříkladu jejich tkaní na karetkách je zážitek sám o sobě.
Naskytne se Vám jedinečná možnost pobavit se u divadelního představení proslulého souboru Buchty a Loutky, jejich vánoční kus Andělíček Toníček je plánován na sobotu, v neděli pak uvidíte ostrovský divadelní soubor a jeho pohádky pro dětičky i dospělé o Palečkovi a Honzovi doktorem. Pro děti jsou mimo jiné plánovány i tvořivé dílny, upečou si perníčky a vytvoří ozdoby.
Nebudete ochuzeni ani o trh, ani o dobré pohoštění a jistě i drobné dárečky ruční výroby budete moci zakoupit a doplnit tak, co Vám ještě chybí pod stromeček. Klidnou chvíli v rozjímání si dopřejete ve vánoční , voňavé čajovně.
Kdo raději něco masitého, může v sobotu od 13-é hodiny zavítat do podhradí, do rodinného pivovaru v hotelu Florian. Právě v ten čas se dopeče prasátko v echtovní, zemní peci a bude podáváno s delikátními přílohami a domácím pivečkem značky Florian.
Přijďte si odpočinout na hrad Loket ve dnech 11. a 12. prosince (sobota a neděle), vždy od 10.00 do 18.00 hodin. Těšíme se na Vaši spokojenou návštěvu a děkujeme, že tentokrát necháte doma své psy i psíky. To pro jejich, Váš i náš komfortní pocit. Děkujeme
11.12 10:00 – 18:00
12.12 10:00 – 18:00
Vstupné: 90,– Kč
www.hradloket.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA