REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Kašperské Hory a městské oslavy elektrifikace

100. výročí elektrifikace

V malebném horském městečku Kašperské Hory na Šumavě budou ve dnech 28. a 29. září 2012 probíhat oslavy 100. výročí od výstavby vodní elektrárny na Čeňkově Pile a současně zavedení elektrického proudu do Kašperských Hor.
Návštěvníci se v průběhu dvou dnů mohou těšit na bohatý kulturní zážitek. Páteční program bude probíhat v Horském klubu, který je nedaleko náměstí v Kašperských Horách. V odpoledních hodinách proběhne zajímavá přednáška Jiřího Běla o elektrárně na Čeňkově Pile, elektrifikaci a historii Kašperských Hor, dále se budou promítat dobové snímky pod taktovkou místního pamětníka Emila Kintzla. Ve večerních hodinách k tanci i poslechu zahraje místní hudební skupina Kůrovci.
Sobotní akce se odehrají na kašperskohorském náměstí. Po celý den zpestří program staročeský jarmark, bude i možnost prohlídky a vyzkoušení jízdy v elektromobilu, na elektrokole a elektroskútru. Jsou připravena maňásková a divadelní představení pro malé i velké diváky. Vystoupí řada hudebních a tanečních těles. Mezi nimi nebude chybět ani známá česká hudební skupina Šlapeto, která nám navodí tu správnou prvorepublikovou atmosféru.
Po setmění se návštěvníci seznámí prostřednictvím divadelní scénky s tím, jak to všechno před sto lety vypuklo a kdo vlastně byl iniciátorem vzniku osvětlení města. Příchozí se mají opravdu na co těšit. Divadélko bude ukončeno symbolickým prvním rozsvícením náměstí, na které naváže světelná show.
Během soboty je také zajištěna kyvadlová doprava z Kašperských Hor na Čeňkovu Pilu a zpět, společnost ČEZ zajistí volný vstup do elektrárny na Čeňkově Pile a taktéž do vodního zámečku u Srní.
Plakátek s podrobným programem je možné najít na webových stránkách Městského kulturního a informačního střediska v Kašperských Horách na www.sumavanet.cz/ickhory, více informací poskytnou pracovníci MěKIS Kašperské Hory, Náměstí 1, 341 92 Kašperské Hory, tel.: 376 503 411/412, e-mail: [email protected].
Akci pořádá Město Kašperské Hory ve spolupráci se společností ČEZ.
Adresy míst konání:
Páteční program – Horský klub, Horní 168, Kašperské Hory 341 92
Sobotní program – Náměstí – prostor pod kostelem sv. Markéty
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA