REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Karlovarský kraj jako stvořený pro děti

Karlovarský kraj je jako stvořený pro aktivní rodinnou dovolenou. Ať už máte doma neúnavné rošťáky, hloubavé malé vědce nebo nadšence do zvířátek, nemůžete sáhnout vedle. Nechte je vyřádit na cyklostezkách, vplout do pohádkových světů tajuplných hradů a kouzelných zámků nebo se dozvědět něco o přírodě. Naplánujte rodinný výlet, na který nezapomenete vy ani vaše děti. 

Příjemný rodinný výlet v Karlových Varech můžete strávit v areálu rozhledny Diana, kam se dá celoročně vyjet lanovkou. Kromě výhledu na celé Karlovy Vary bude děti lákat zábavná minizoo a rodiče zase příjemné posezení ve výletní restauraci. Třešničkou na dortu pak bude návštěva tropické zahrady s exotickými motýly z celého světa.

Na děti v Karlových Varech čekají příměstské a sportovní tábory, kempy a mnoho dalšího vyžití. Více se dozvíte na www.mestozazitku.cz.

REKLAMA

Pokud se vydáte raději do Mariánských Lázní spatříte na jednom místě pozoruhodné stavby z celé České republiky. Nazujte sedmimílové boty a jako Gulliver na cestách v jediném dni pořídíte společnou fotografii například s Karlštejnem, Červenou Lhotou nebo zámkem v Lednici. Park Boheminium od letošního roku obývají nejmenší koně na světě, kteří udělají radost dětem i dospělým. 

Děti si v Mariánských Lázních také mohou užít spoustu zábavy v animačním klubu Coolonáda.

REKLAMA

TIP! Městem provede vaše děti poznávací trasa veverky Karolíny. Informujte se v místním infocentru. 

O celodenní výlet si přímo říká i Sportovní a rekreační areál Krajinka pod Chebským hradem. Malí rošťáci se zde vyblbnou na lanové dráze, sportovce potěší několik víceúčelových hřišť a atletický stadion. Zdejší amfiteátr navíc hostí kulturní a umělecké akce.

TIP DO DEŠTĚ! Největší a nejhezčí vodní ráj pro děti v Karlovarském kraji najdete nedaleko Chebu v Aquaforu ve Františkových Lázních.

Máte rádi zvířátka?

V oboře Linhart v Karlových Varech můžete sledovat jelena siku, daňky nebo divoká prasata z pozorovatelny a visutých mostů až v šestimetrové výšce. Procházkou stromovými domky vystoupáte až do výšky 12 metrů. Vyzkoušet můžete také lanové centrum.

V blízkosti Svatošských skal najdete areál Svatošky dětský ráj, kde si můžete rozdělat oheň nebo uspořádat piknik v lesoparku. Děti si mohou zaskákat na trampolíně, osedlat koně, pohladit zvířátka v minizoo a dovádět na hřišti.

Na malé ekologické farmě Kozodoj na okraji Karlových Varů vám rádi předvedou chov domácích zvířat. Interaktivní prohlídka farmy je spojena i s výkladem o jejich potřebách a užitku pro lidi.

Kde vás čeká kreativní zábava?

Na statku Bernard v tradičním chebském stylu hrázděných staveb si vyzkoušíte práci v řemeslných dílnách. Najdete tu také zookoutek a pravidelně se zde pořádají jarmarky, trhy a další akce.

Ozdobit si s dětmi vlastní hrníčky můžete v porcelánové školičce v porcelánce Thun v Nové Roli.

Na skok do pohádky

Tajuplný hrad Loket s legendami i živou kulturou na skalním ostrohu v zákrutě řeky Ohře, zve návštěvníky do svého hradního vězení s expozicí útrpného práva nebo muzea historických zbraní. Třeba v hradní věži zahlédnete draka, který tam údajně přebývá.

Zámek Kynžvart je plný pokladů a vaše děti si ho mohou projít jako princové a princezny v doprovodu čarodějnice Agáty, bílé paní nebo princezny Markéty. Formou hry se dozvědí, jak vypadal život na zámku.

Na Hradě a zámku Bečov jsou připravené dětské prohlídkové okruhy či dotykový model relikviáře sv. Maura. V areálu zámku si mohou děti zdarma zapůjčit dobový kostým a odměnou za absolvování prohlídky je závěrečné povýšení dětí do šlechtického stavu.

Vydejte se údolím Ohře Mattoniho stezkou Po stopách skřítků, tajuplných ochránců minerálních pramenů. Naučná stezka vás provede trasou dávných promenádních cest z dob Heinricha Mattoniho a komiksovou formou rozvine poutavý příběh o obyvatelích nedaleké Skalky skřítků. Kdo ví, třeba po cestě i na nějakého narazíte. 

Víte, kde bydlí Ježíšek a kdo jsou jeho pomocníci? Vydejte se na Ježíškovo stezku na Božím Daru plnou hádanek, úkolů a různých přírodních atrakcí. Vyzvedněte si zápisníčky na úkoly v Infocentru Boží Dar.

Využijte speciální letní nabídky KARLOVY VARY REGION CARD pro rodiny s dětmi a navštivte turisticky atraktivní místa Karlovarského kraje.

Více tipů na výlety najdete na www.zivykraj.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA