REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Karlovarský kraj dětem. Tipy k návštěvě nejen pro rodiny

Karlovarský kraj je jako stvořený pro aktivní rodinnou dovolenou. Pohádkové hrady, kouzelné zámky, rozsáhlé cyklostezky, biofarmy, zábavná a vzdělávací centra, ale i adrenalin pro náročné. Vyberte si z našich tipů, kam za zábavou a poznáním v Karlovarském kraji. Na výletě či dovolené vás pak už nic nepřekvapí.

Obůrka Hvozd | Rovnou do pohádky o Smolíčkovi vás zavede obora nad centrem Mariánských Lázní. Malá obora Hvozd je ideálním cílem procházek. Zdejší jeleni a daňci se rádi nechají nakrmit, mají rádi sladké ovoce, ale nepohrdnou ani zeleninou. Při této příležitosti nezapomeňte navštívit sochařský pohádkový ráj u hotelu Krakonoš.

Za poznáním s Rudou a Karolínou | V Mariánských Lázních můžete s dětmi vyrazit na dětskou naučnou trasu s mariánskolázeňskými veverkami. Veverek je v lázeňských parcích spousta, ale dvě z nich – Karolína a Ruda – byly povýšeny na dětské průvodce. Veverka Karolína si přichystala několik úkolů pro předškolní děti a Rudolf zase tajnou misi plnou šifer a tajných kódů pro děti z prvního stupně. Na konci stezky si každý vyslouží malou odměnu.

REKLAMA

Obora svatý Linhart | Utrhnout si šišku těsně pod korunou stromu, zatímco se pod vámi pasou jeleni? To je možné jedině v pohádkové Oboře svatý Linhart, protkané soustavou visutých mostů, které vás zavedou až do šestimetrové výšky, odkud se život v oboře pozoruje jedna báseň.

Mattoniho stezka po stopách skřítků | Vydejte se údolím Ohře po stopách tajuplných ochránců minerálních pramenů, skalních skřítků. Naučná stezka vás provede trasou dávných promenádních cest z dob Heinricha Mattoniho a zastávku po zastávce před vámi komiksovou formou rozvine poutavý příběh o obyvatelích nedaleké Skalky skřítků. Kdo ví, třeba po cestě i na nějakého narazíte, stačí se jen pozorně dívat.

REKLAMA

Stezka krušnohorských pověstí | Mýtická stezka vás vezme z pohádky do pohádky a ještě mnohem dál. Příběhy starousedlíků, kouzelných dědečků nebo babiček a dalších krušnohorských bytostí vás budou provázet po celou trasu a probudí nejednu dětskou fantazii. Strážit vaše kroky budou dřevěné sochy roztodivných bytostí, takže potkat cestou permoníka nebo hejkala nebude žádná vzácnost.

Stezka krušnohorských pověstí, foto: Živý kraj
Stezka krušnohorských pověstí, foto: Živý kraj

Botanická zahrada v Bečově | Na ploše o rozloze 9 hektarů se rozprostírá jedna z nejvýznamnějších zahrad v Čechách. Děti uchvátí areál s řadou kreativních prvků pro hru i poučení. Budete překvapeni, jak si dokáží vyhrát jen s kusy dřeva či s různými kamínky a zeminou. A co teprve prolézačky z kořenů, klád a kamenů? Můžete si také zdarma zapůjčit pramici pro projížďku po jezírku.

Statek Bernard | Na statku v tradičním chebském stylu hrázděných staveb naleznete zookoutek s domácími zvířaty i řemeslné dílny (keramická, truhlářská, dílna vitráží, designu, výroby vonných svící či včelařské středisko), kde si mohou ověřit svoji zručnost děti i dospělí.

Malý zoopark Amerika | Kousek od Františkových Lázní se rozprostírají rozsáhlé vodní plochy a u nich zoopark Amerika s chovem přátelských mývalů, poníků, lam a vodní zvěře. Park je volně přístupný a vhodný jak pro pohyb, tak pro relaxaci.

Malý zoopark Amerika, foto: Živý kraj
Malý zoopark Amerika, foto: Živý kraj

Další zajímavé tipy na výlety najdete na www.zivykraj.cz a blog.zivykraj.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA