REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Kam vyrazit za sportem, kempováním i zábavou?

Kam vyrazit za sportem, kempováním i zábavou?
Sbalte batoh, svačinu a vyrážíme. Horké dny jsou sice u konce, ale ještě je před námi babí léto, se můžete vydat s rodinou či přáteli za poznáním, a to pěšky nebo na kolech. Navštivte jedno z nejkrásnějších tajemných míst naší vlasti – propast Macochu.

Tajemství slavné propasti

Všichni víme, že Macocha je propast v oblasti Moravského krasu a součást komplexu Punkevních jeskyní. Co ale mnozí z nás neví je to, že k názvu propasti se vztahuje také pověst.
Podle ní jeden vesničan ovdověl a zůstal sám s malým synem. Po nějaké době se znovu oženil a nelibost jeho nové ženy vůči nevlastnímu synkovi byla tak silná, že jej jednoho dne vylákala do lesa k propasti a shodila jej do ní. Chlapec se však zachytil a posléze mu pomohli vylézt kolemjdoucí vesničané. Když zjistili pravdu, svrhli do propasti synkovu macechu.

Kudy a kam?

Trasa začíná na Skalním Mlýně a pokračuje po žluté značce k odbočce ke Kateřinské jeskyni. Odtud se pak vydejte na hřeben Chobot až k chatě na Macoše. Následně sejdete k Dolnímu můstku a budete pokračovat na dno Pustého žlebu. Poté projděte údolím kolem Čertovy branky a přijdete k Punkevním jeskyním.

REKLAMA

Pokud pojedete na celý víkend…

…tak záleží pouze na vás, jestli zvolíte spaní v přírodě, v kempu nebo v penzionu. Vlastníte-li rodinný stan a trekingové hole, vezměte je rozhodně s sebou a podívejte se i na další kouzelná místa moravského krasu. Kam? Například se můžete zajet podívat na zámek Letovice nebo využít cyklistický single-trail v kempu Olšovec.
Tip: pokud budete přespávat v přírodě nebo v kempu, nezapomeňte si přibalit LED svítilnu, repelent případně i spacák a karimatku.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA