REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Kam vyrazit na letní piknik v Česku

Kam na piknik s dětmi
Za romantikou do zámeckých parků

Už se dlouho chystáte na romantické odpoledne se svou drahou polovičkou, ale stále přemýšlíte, kam zamíří vaše kroky? Nebo zrovna plánujete víkendový výlet s dětmi a stále váháte, kam se vydat? Právě pro vás tu máme tipy, které vás jistě zaujmou svou netradičností a lákavostí.
Za romantikou do zámeckých parků
Příjemným tipem jak strávit hezký den může být třeba zámek Loučeň, nacházející se nedaleko Prahy. Nejdřív si můžete prohlédnout místní zámek s expozicí české větve rodiny Thurn-Taxisů a poté vás čekají procházky rozlehlým zámeckým parkem v anglickém stylu, plném labyrintů a bludišť. Rozhodně neprohloupíte, když sebou vezmete své malé ratolesti. Pokud jste náhodou svačinu zapomněli doma, máme pro vás řešení. Na zámku pro vás piknik rádi nachystají. Stačí když se před prohlídkou zámku zastavíte v infocentru, kde vám v mezičase vše připraví. Tuto službu zde můžete využít až do 30. září.
I na zámku Jemniště ve středních Čechách si můžete objednat proutěný koš plný dobrot a vychutnat si je v působivých zákoutích zámecké zahrady. Piknik si můžete vychutnat také na pramici na zámeckém rybníčku. Rozhodně zde máte jistotu, že nebudete při pikniku rušeni, snad možná jen místní vodník by se mohl stavit na kus řeči.
czech_03Nedaleko Mělníka můžete strávit příjemný den na zámku Liblice. V zámeckém parku zbudovaném převážně ve francouzském stylu, si ve stínu starých a vzrostlých platanů, dubů či kaštanů vychutnáte tajemství piknikového koše. Ten je lépe objednat minimálně 2 hodiny před plánovaným příjezdem. A pokud byste se přece jen nudili, můžete si na zámecké recepci zapůjčit hry crocket a pettangue. Možná se vám ani při západu slunce nebude chtít domů.
Na tajuplném a pohádkovém zámku Červená Lhota v jižních Čechách se nejdříve vydejte za tajemstvím hradu, jehož pověst jistě zaujme hlavně ty nejmenší návštěvníky. Je historka o červeném zbarvení zámeckých zdí opravdu jen pověstí? Opravdu zde v okolních vodách zemřela sličná panna? Pro děti bude jistě tento zámek zajímavý a až vyhladoví, tak je ten pravý čas pro piknik, který pro vás ochotně připraví personál zámecké restaurace. Objednat piknikový koš lze předem telefonicky na určitou hodinu nebo i na místě přímo v restauraci. Také zde si můžete příjemné piknikové odpoledne zpestřit společenskou nenáročnou hrou petanque. V zámku vám určitě poradí, která zákoutí parku jsou pro piknik nejvhodnější, abyste při romantice či výletě s rodinou či přáteli nebyli rušeni.
Jako zámecká šlechta
Na piknik nemusíte rozhodně chodit pěšky. Jednou z možností příjemného zpestření výletu může být projížďka v kočáře taženém starokladrubskými koňmi, který vás doveze až na místo pikniku. Takovou projížďku s piknikem v krásné oblasti Posázaví nabízí hřebčín Favory nedaleko zámku Konopiště. Hodinová vyjížďka vede většinou přírodními cestami a místy, kde často nepotkáte téměř žádnou živou duši. Kladrubští koně se v českých zemích chovají více než 400 let. Jedná se o unikátní plemeno exkluzivně vyšlechtěné pro ceremoniální účely císařského dvora, které bylo a je i dnes stále oblíbeno na královských dvorech celé Evropy.
Parky a pražská zákoutí
Kam na piknik v PrazeNe každý má rád, když se o něj někdo stará, ale naopak jsou mezi námi tací, kteří si svůj volný čas plánují nejraději sami. Pokud patříte do této skupiny turistů a cestovatelů a zároveň, zveme vás do Prahy. Oblíbeným místem nejen pro turisty je rozhodně pražská Kampa, ideální pro odpočinek při procházkách romantickou Prahou. V bezprostřední blízkosti říčky Čertovky na vás čeká klid uprostřed velkoměsta. A pokud náhodou zamíříte na nejvyšší pražský kopec, Petřín, najdete cestou vzhůru spoustu možností, kde si vychutnat vámi připravené dobroty.
V rámci Projektu čisté a zelené Prahy, Pro zdravé město, začaly v lesích hlavního města Prahy vznikat pikniková místa a místa pro grilování. V Praze je možné legálně rozdělat oheň a grilovat na dvanácti místech. Konkrétně se jedná o tato místa: na Vítkově, v oboře Hvězda, ve Stromovce, na Petříně, v Ďáblickém háji, v Hloubětíně, v Kunratickém lese, v Hostivaři, Prokopském údolí, Chuchelském háji, v Řepích/Motole (v areálu zdraví) a v Divoké Šárce.
Gastro akce také na výstaviště Holešovice
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA