REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Kam o víkendu? Na zámeckou Drakiádu v Horní Libchavě

Drakiáda na zámku v Horní Libchavě

Přijměte srdečné pozvání na „DRAKIÁDU“, která se koná  v sobotu 13.října 2012 na letišti i na zámku v Horní Libchavě  u České Lípy. 
Na zámku budou probíhat po celé odpoledne (13-17 hodin) tvůrčí dílny pro děti.
Vyzkoušíte si výrobu draků nebo pečení a zdobení perníčkových dráčků. Každou celou hodinu budou také probíhat komentované prohlídky zámku.  Je možné navštívit také stálou výstavu Austrálie nebo novou výstavu fotografií „Poklady Indie, Nepálu a Tibetu“ Oldřicha Kili Kiliána, současného majitele zámku. Své blízké můžete potěšit originálním dárkem, exotickým suvenýrem  s indiánskou, domorodou či hippie tématikou z našeho obchůdku Etnoshopu,který bude otevřený po celé odpoledne.
Registrace účastníků Drakiády proběhne na letišti v blízkosti zámku od 14 do 15 hodin, spontánní starty a zalétávání jednotlivých modelů. Pokud bude příznivé počasí a bude foukat vítr, proběhne na letišti ve 14:30 hodin exhibice buggy kittingu v podání Eduarda Vilkuse (www.kolaalyze. cz). Od 15 do 17 hodin pak na letišti budou probíhat různé soutěže s draky, např. soutěž o nejkrásnějšího vyrobeného draka, soutěž o nejdelšího draka, soutěž o nejdelší pobyt draka ve vzduchu apod. Zopakujeme si také soutěž z minulého roku, kdy jsme se pokoušeli o rekord v počtu létajících draků ve vzduchu v jednom okamžiku. Doufejme, že letos budeme mít větší štěstí na vítr než v minulém roce, kdy nás o Drakiádu překvapil tropický den a totální bezvětří…I tak se registrovalo kolem 150 účastníků se svými draky, tak věříme, že i letos dorazíte v hojném počtu. Dračí hejno povede 15 metrů dlouhý červený drak Olin, který pro tuto příležitost přiletěl až z dalekého Orientu.
V 17 hodin se pak přesuneme zpět na zámek do clubu Ogoh Ogoh, kde proběhne slavnostní vyhlášení výsledků všech soutěží a předání krásných cen z Etnoshopu. Na  17:30 hodin je pro děti připravena loutková pohádka Jiřího Herana  „Zmatená perníková chaloupka“.  Po pohádce ohínek a možnost  opékání buřtů v areálu zahrady. Zbytek večera pak můžete příjemně strávit v našem unikátním Ogoh Ogoh clubu, který bude otevřen do pozdních hodin.
PROGRAM
13-17h        tvůrčí dílny -stavění draků na zámku, pečení perníčkových dráčků, prohlídky zámku – ZÁMEK
14:30h        exhibice buggy kiting, Eda Vilkus- LETIŠTĚ
14-15h         registrace účastníků soutěží  – LETIŠTĚ
15-17h        soutěže s draky, pokus o rekord v počtu vypuštěných draků -LETIŠTĚ
17h               vyhlášení výsledků soutěží  v OGOH –OGOH Clubu
17.30h        loutková pohádka Jiřího Herana“ Zmatená perníková chaloupka“ OGOH-OGOH CLUB
od 18 hod   Muzika v Ogoh Ogoh clubu, oheň a opékání buřtů
VSTUPNÉ:
Startovné drakiáda: 30 Kč za registraci účastníka (draka)
(Dětské domovy, Výchovná zařízení, atp.  vstup zdarma)
Prohlídka zámku: 40 Kč, Děti do 10 let zdarma
Jak se k nám dostanete:
50°42’16.728″N 14°30’11.674″E
Zámecký areál stojí v těsném sousedství silnice z České Lípy na Volfartice, na začátku malebné obce Horní Libchava. Necelých 5 minut od něj je autobusová zastávka MHD z České Lípy (Horní Libchava, zámek). K zámku vede místní komunikace. Letiště je v těsném sousedství zámku.
Přijďte podpořit místní kulturu! Srdečně zveme hlavně rodiny s dětmi.
Realizační tým zámku Horní Libchava a Oldřich Kilián.
www.zamekhornilibchava.cz
Akce na tento víkend
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA