Kam na dovolenou s dětmi

Chystáte se na rodinnou dovolenou s dětmi? Vzrušení z cesty, odpoledne strávené na pláži a snězení více porcí zmrzliny, než tělo snad vůbec může zvládnout – vaše ratolesti si z dovolené dost možná odnesou jedny z nejkrásnějších vzpomínek na dětství. Nalezením dokonalého místa k tomu významně přispějete. Přinášíme vám proto tipy na ty nejlepší země pro dovolenou s dětmi, ať už si vyberete klasické zájezdy či all inclusive.

Kypr

Jednou z nejlepších prázdninových destinací pro rodiny je určitě Kypr. Tento ostrov se nachází u pobřeží Turecka, a i přes svou nevelkou rozlohu nabízí až neskutečné množství pláží, starobylých ruin, přírodních krás i aktivit. Díky minimu srážek se na Kypr navíc můžete vydat po celý rok, i když koupání bude nejpříjemnější od května do konce října.

Ty nejlepší písečné pláže s pozvolným vstupem do vody najdete v rušném letovisku Ayia Napa s jedním z největších aquaparků v Evropě. Větší klid (a přesto výborné podmínky) najdete v Coral Bay.

Itálie

Itálie na našem seznamu nesmí chybět – už proto, že děti obvykle milují italskou kuchyni.

Ukažte jim, že kromě pizzy ​​a těstovin se v Itálii skrývá i celá řada krásných pláží, zábavních atrakcí a historických památek. A Italové udělají všemožné, jen aby se ujistili, že se u nich vaše ratolesti cítí dobře. Relativně krátká doba letu zaručuje bezproblémovou cestu, teploty nedosahují extrémních hodnot ani v hlavní sezóně.

Nic nezkazíte, pokud se vydáte do klasik severní Itálie typu Caorle a Lido di Jesolo. Čím dál více rodin však začíná objevovat také kouzla jihu Itálie, vyzkoušejte například nejkrásnější letovisko Kalábrie s názvem Tropea.

Tenerife

Na největším z Kanárských ostrovů najdete ohromnou koncentraci hotelů s dětskými kluby. Máte tak jistotu, že o vaše potomky bude kvalitně postaráno, zatímco vy se budete opalovat s drinkem v ruce. Počítejte však s delší dobou letu (necelých 5,5 hodin), proto tato destinace není vhodná pro úplně malé děti či ty, které špatně snáší létání. Velkou výhodou ale je, že na Tenerife se díky příjemným teplotám můžete vydat po celý rok, tudíž pokud se rozhodnete vyrazit, stačí si zajistit akční letenky a můžete vyrazit.

Zamiřte do letovisek Playa de Las Américas či Los Cristianos s pozvolným vstupem do vody. Především však nezapomeňte navštívit unikátní Siam Park nebo zamiřte na sever a navštivte Parque Zoo.

Řecko

Pokud vás láká Řecko, pro pobyty s dětmi jsou nejvhodnější ostrovy Zakynthos, Kos a Rhodos.

První jmenovaný je proslulý svými plážemi, tyrkysovou vodou i mořskými želvami. Z Prahy se sem dopravíte za méně než 2 a půl hodiny a letovisko Tsilivi si pro jeho písečnou pláž ihned zamilujete. Děti budou nadšené z plavby na ostrov Marathonisi, kde si zblízka prohlédnou karety obrovské.

Na Kos se cesta protáhne o pouhou půl hodinu. Doporučujeme letovisko Marmari, které vás okouzlí pláží s nádherným bílým a jemným pískem, případně Kardamenu s nejdelší pláží ostrova. Ve druhém jmenovaném najdete i oblíbený aquapark.

Klidný Rhodos je pro rodiny s dětmi také skvělou volbou. I sem vás čeká podobně dlouhý let jako v předchozích dvou případech. Pokud vyhledáváte ruch, vydejte se do Faliraki, pokud upřednostňujete klid, zvolte například Pefki. Ani na Rhodu nechybí rozlehlý aquapark.

Portugalsko

Podle mnohých je Portugalsko jedním z nejlepších míst pro cestování s dětmi. Už po 3 hodinách letu si můžete užívat okouzlující prázdninovou destinaci s magickým atlantským pobřežím. Algarve se může pochlubit hotelovými středisky zaměřenými na rodiny, úchvatnou sbírkou pláží i zábavním parkem Zoomarine.  Díky 300 dnům slunečního svitu není překvapením, že je toto místo populární po celý rok. Pozornost věnujte pouze tomu, že teplota oceánu nedosahuje extrémně vysokých teplot ani v tom největším horku.

Ideální je letovisko Albufeira s dechberoucí pláží vhodnou pro děti. O něco klidnější alternativou je například Lagos.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv destinaci, můžete využít bohaté nabídky last minute zájezdů, které se vám nabízejí a strávit nerušenou, pohodovou dovolenou dle svého výběru.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama