Kam jít v Praze s dětmi? Vyzkoušejte střelbu

Máte už větší děti školou povinné a zoufale tápete nad tím, kam s nimi vyrazit, aby se nenudily? Máme pro vás netradiční zážitek, který si užijí nejen vaše děti, ale i vy dospělí.

Se zbraní naučí děti profesionálové

Že zbraň dítěti do rukou nepatří, protože je nebezpečná? A co se na to podívat z trochu jiného úhlu? Když dáte dítěti zbraň osahat a pod odborným dozorem ho naučíte s ní zacházet, získá k ní přirozený respekt a bude znát i všechna bezpečnostní rizika. Zajděte na střelnici kousek od Prahy, kde si děti pod taktovkou profesionálních instruktorů střelby Policie a Armády ČR vyzkoušejí bezpečně zastřílet z legendárních zbraní.

Děti si mohou zastřílet ve vnitřní i venkovní střelnici

Asi 40 minut od Prahy leží střelecký areál s celkem 4 střelišti. Střelba je přístupná pro děti od 12 let věku z pochopitelných důvodů. Na kurzu, který trvá mezi 2 a 4 hodinami, děti dostanou potřebné vybavení, od chrániče zraku a sluchu přes ochranné vesty až po terče a zbraně. Veškerá munice je v ceně balíčku, který si vyberete. V nabídce naleznete až 25 zbraní. K dispozici jsou legendární pušky i pistole. Navštivte i vnitřní střelnici v Praze, která se nachází přímo v centru města. Starší chlapci budou určitě milovat takový volný čas.

Na konci kurzu obdrží každé dítě certifikát

Vaše dítě se dozví, jak se zbraň správně drží, jak se s ní zachází, vyzkouší si rozdíly mezi jednotlivými palebními technikami a samozřejmostí je perfektní nácvik bezpečného chování se zbraní v ruce. Celý kurz probíhá zároveň jako střelecká soutěž, na jejímž konci proběhne vyhlášení vítěze. Každé dítě obdrží také certifikát o absolvování kurzu, který mu už nikdo nevezme.

Střílení ze zbraní si rády zkoušejí i dívky

A co vlastně potřebuje dítě k tomu, aby dobře střílelo na terč? Kouzlo je v maximální koncentraci, přesnosti i koordinaci ruky a oka. Střelba přitom není zdaleka jen klučičí záležitostí, zálibu v něm mohou najít i slečny, takže se rozhodně nebojte vyzkoušet střelnici s dívkami. Většina z nich to určitě ocení. A pokud byste navíc chtěli fantastické fotky či videa na památku, není problém si domluvit natáčení a focení od profesionálů přímo na místě.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama