REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Jste na Šumavě a hledáte tip na výlet? Máme jich pro vás hned několik

Kdo nezná Šumavu, jako by nebyl. Šumava je místo, na které se nezapomíná. Najdete zde neuvěřitelné množství zajímavostí, chalup k ubytování, aktivit, akcí, přírodních krás a seznam by mohl pokračovat dále. V článku se dozvíte, kam se vyplatí vyrazit.

Šumava má dvě části

Šumava je rozdělena do dvou částí – chráněná krajinná oblast a národní park. V obou částech se zaměstnanci zaměřují na ochranu přírody, zvířat a přirozené rozmanitosti šumavského prostředí. Národní park Šumava je hlídaný o něco více. Dbá se hlavně na to, aby divoká šumavská příroda nebyla žádným způsobem ničena nebo měněna. Obě oblasti jsou pro návštěvníky otevřené, pouze do částí, kde probíhá klidový režim, nelze vstoupit.

Ubytování Šumava

Rádi byste na Šumavě byli několik dní? Pronajměte si krásnou chalupu, která je zasazena do přírody. Chata na Šumavě nabízí příjemné a levné ubytování pro rodiny s domácími mazlíčky, cyklisty nebo zamilované páry hledající soukromí. Pro ty, kteří potřebují pracovat, je v některých chatách k dispozici WiFi. V letních měsících si zamilujete chaty s bazény.

REKLAMA

Lákají vás turistické aktivity? Modrava vám vše ulehčí, protože všude okolo jsou turistické cesty. K dopravě do Modravy využijte auta nebo autobusu. Přešlap vedle nebude ani obec Srní, kde pobýval spisovatel Karel Klostermann. V Srní je také velké množství turistických a cyklotras.

Bílá strž

Údolí Bílý potok skrývá 7 metrů vysoký vodopád. Z vyhlídkové terasy, která je hned u vodopádu, získáte nádherný výhled. Jak se k Bílé strži dostat? Od Černého jezera běžte po červené turistické trase, cesta zabere 4 km. Z Železné rudy je cesta dlouhá cca 12 km. Vodopád je opravdu úžasný, rozhodně se na něj běžte podívat.

REKLAMA

Řeka Vydra

Vzpomínáte i po letech na Vydrýska, chlupatého kamaráda z televize? Zajímá vás, kde Vydrýsek bydlel? Zajděte k Turnerově chatě, kde se můžete občerstvit a při trošce štěstí zahlédnout vydry. Naučná stezka od Čeňkovy pily na Antýgl má zakázaný vjezd kol a aut. Okolo Turnerovi chaty a uvnitř restaurace se volně pohybují Mainské mývalí kočky.

Ledovcová jezera

Na Šumavě je 8 ledovcových jezer – 5 na českém území a 3 na bavorské straně. Jezera se vytvořila po odtání ledovců, jenž postupným tlakem na zeminu vytvořily obrovské morénové valy. V ČR si můžete prohlédnout

  • Prášilské jezero – v severovýchodním úbočí Polední hory
  • Čertovo jezero – na jižním svahu Jezerní hory
  • Plešné jezero – na úpatí hory Plechý
  • Černé jezero – na severním úbočí Jezerní hory
  • Jezero Laka – necelé 4 km od Prášil, pod horou Plesná

Boubínský prales

Díky tomu, že Boubínský prales již od roku 1858 spadá do rezervace, nedošlo k poničení šumavské přírody, což je na první pohled patrné. Některé ze stromů jsou staré 300 až 400 let.

Čtyřkilometrová naučná stezka je poměrně náročná. Vřele doporučujeme ji podniknout bez dětí nebo vozíčkářů. Pro ty je připravena kilometrová cesta k Boubínskému jezírku, které je naprosto nádherné. K jezírku i pralesu se dostanete z parkoviště u osady Kaplice.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA