REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 8.6. a svátek má Medard

Josefínské slavnosti Terezín

Tradiční oslavy založení města Terezína se zaměřením na jeho vojenskou historii. Vojenský pochod, vojenské přehlídky, ukázky vojenského výcviku. Hlavním bodem programu bude dobytí dělostřelecké baterie. Dále vás čeká staročeský jarmark a noční souboje.
Datum konání: 8.10.2011 9:30 – 18:00
Místo konání: Terezín
Velkolepá podívaná pro příznivce historie a staré vojenské techniky, kteří se mohou těšit na historické jednotky, které se představí při přehlídce a vzájemném střetu uvnitř pevnosti, historická válečná technika i vojenský tábor, a konečně i samotná císařovna Marie Terezie a císař Josefa II., včetně jejich dávného nepřítele pruského císaře, Fridricha II. Velikého.
V 9:30 hodin se vojska sešikují před kostelem Vzkříšení Páně na náměstí ČSA, aby společně s obyvateli a vedením města přivítala císařovnu Marii Terezii a císaře Josefa II. Poté se zde bude konat vojenská pobožnost. Po jejím skončení se vojáci přesunou k základnímu kameni pevnosti u kavalíru 4. Jednotlivé regimenty se tu osobně představí císařovně a císaři. Udatní velitelé a jejich vojska předvedou císaři své dovednosti přímo v bojii, a to v 15 hodin, kdy budou v Ravelinu 18 před zraky diváků bojovat o rakouskou pevnost. V další, noční bojové ukázce, od 20 hodin, bude terezínská pevnost dobyta. Vojenský program bude poté zakončen střelbou z děl.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA