Jednoduché, ale zábavné deskové hry

Večery se začínají prodlužovat a z výletů chodíme domů dřív. Pojďte si zahrát pár jednoduchých her, než se uvaří večeře.

PLNÝ KURNÍK

Chcete si zahrát nenáročnou hru, která ale může být plná zvratů a rozhodně se u ní nebudete nudit? Nebojíte se, že dostanete ptačí chřipku? Sáhněte po Plném kurníku. U nás se této hře neřekne jinak než „Slepičky“. Cílem je totiž mít zaplněný celý svůj kurník slepičkami dřív, než se to povede soupeřům. Hru nejvíc ovlivňují dvě klasické šestiboké kostky.  Podle hodnot, které vám na kostce padnou, provedete akci. Vezmete si vajíčko, kuřátko nebo slepičku. Pokud padne na obou kostkách stejné číslo, lítáte v maléru. V návodu si přečtete, jaká nepříjemnost vás čeká. Můžete přijít úplně o všechno. Tato část hry je bohužel hodně náhodná a nemůžete jí ovlivnit, pokud teda nemáte nějaké telepatické schopnosti.

Vyhraje ten, kdo má plný kurník slepiček. Foto: ©Kateřina Šimková

Ale pak ještě můžete využít možnost měnit nasbíraná vajíčka za kuřátka, kuřátka za slepičky a dokonce si za tři slepičky můžete pořídit i kohouta, který odežene lišku a ochrání vám slepičky v kurníku. Zabrání teda obrovské zkáze, která by vás jinak čekala při hodu dvou šestek. Když jste na řadě, rozhodujete se teda, zda hodíte kostkou nebo měníte již nasbírané kartičky.

Malá krabička a jednoduchá pravidla dělají z této hry ideálního adepta do kufru na jakoukoliv rodinnou dovolenou. U nás nesmí chybět během víkendu na chatě ani na dovolené u moře. Mladší syn s námi hraje od tří let.

LABYRINTH JUNIOR

V tajemném labyrintu na vás čeká spousta předmětů, které musíte posbírat a u toho se neztratit. Najít můžete kouzelnou dýku, svícen, draka, šaška nebo i poklad. Ale pozor! I když se vám na začátku může zdát, že cesta bludištěm je jednoduchá, chodby jsou opravdu zrádné. Neustále se přesouvají a slepé uličky se objevují tam, kde ještě před chvilkou byl volný průchod.

Vaším úkolem je pohybovat se po bludišti figurkou ducha a snažit se získat co nejvíc tajemných předmětů. Během svého tahu můžete posunout část bludiště a přesunout se co nejblíže právě hledanému předmětu. Zní to jako brnkačka, že?  Ale musíte u toho dávat pozor, abyste svým tahem zrovna nepomohli soupeři. Když bude na místě dřív on, odměna je jeho. A navíc i soupeři každým svým tahem posouvají bludiště vám.

Kdo nasbírá v bludišti víc vzácných předmětů? Foto: @Kateřina Šimková

V labyrintu mohou bloudit najednou 2 až 4 hráči, ideálně ve věku do 7-8 let. Školáci už zvládnou i klasickou verzi Labyrinthu pro starší.

Další tipy na deskové hry najdete tady.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama