REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Jedinečná výstava Helena Zmatlíková dětem / 100 let na Chvalském zámku

Představujeme vám jedinečnou výstavu Helena Zmatlíková dětem/ 100 let, která oslavuje výročí 100 let od narození nejznámější české ilustrátorky dětské literatury 20. století. Výstava prezentuje průřez celoživotní tvorbou Heleny Zmatlíkové, od prvních skic a návrhů z poloviny 40. let až po nejnovější ilustrace z počátku nového milénia.

Originální ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou k vidění naprosto výjimečně a Chvalský zámek jich, díky spolupráci se synem autorky Ivanem Zmatlíkem, návštěvníkům představí více jak 100. Na vystavených originálech je patrný průběh proměny výtvarného projevu autorky i rozdílnost stylu podle přístupu k jednotlivým knižním titulům a jejich zaměření.

A jak jste již z Chvalského zámku zvyklí, výstava, v některých jejích částech, bude zábavná i hravá! Sklepení zámku se promění v hernu zpracovanou na motivy knihy Děti z Bullerbynu, a děti i dospělí si jistě užijí také kino s Večerníčkem Domeček u tří koťátek, výtvarnou dílnu nebo malou třídu.

REKLAMA

Helena Zmatlíková, rozená Wehrbergerová (19. listopadu 1923, Praha – 4. dubna 2005, Praha), byla významná česká ilustrátorka. Ilustrovala téměř 300 knih, převážně pro děti, a získala řadu ocenění za nejkrásnější knihu. Mezi nejznámější tituly, které ilustrovala, patří např. Honzíkova cesta, Děti z Bullerbynu, Deník kocoura Modroočka, Putování za švestkovou vůní, Martínkova čítanka, Malý princ či Pinocchiova dobrodružství. Knihy, které ilustrovala, byly překládány do mnoha jazyků a vycházely v zahraničí s původními ilustracemi. Její půvabné a něžné postavičky s typicky velkýma očima tak znají děti takřka po celém světě.

Kdy: 18.11.2023 09:00 – 12.5.2024 18:00
Kde: Chvalský zámek, Praha

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA