Jedinečná příležitost! Prohlídky mníšeckého zámku zdarma.

Od 10. – 18. září se konají Dny evropského dědictví. Zámek Mníšek pod Brdy k této příležitosti otevře své trasy veřejnosti zdarma. V neděli 11. září je navíc připravena pohádka Hadí mlýn.
V sobotu a neděli 10. – 11. září navštivte soukromé pokoje posledních majitelů Kastů. Malé pokojíky jsou přeplněny předměty osobního charakteru. Vypadá to, jakoby si Kastové jen odběhli nasbírat pár hříbků do lesa a co nevidět se vrátí do svého panství. Dozvíte se o velké lásce a pevných rodinných vztazích a můžete si i tipnout, k čemu asi mohly sloužit některé předměty, které v expozici uvidíte. Délka prohlídky je 25 minut a začínáme vždycky 5 minut po půl.
V neděli je od 14.00 hodin na nádvoří připravena pohádka o obyčejném štěstí, slušnosti ale také nadpřirozenu. Kdo a proč zastavil mlýnské kolo? To se právě dozvíte.
Od úterka 13. září až do neděle 18. září navštivte zdarma první prohlídkový okruh. Nádherná kaple s obrazem od Karla Škréty, velká slavnostní jídelna s obrazy Pachtů, únikový východ v Pánském salonu – určitě je co obdivovat.
Dny evropského dědictví se slaví po celé Evropě a Česká republika se přidala k této oslavě už po dvacáté. Snahou je propagovat památky a brány otevírají i takové, které jsou jinak uzavřeny. Určitě bude z čeho vybírat. Tak neváhejte a ochutnejte něco z naší bohaté historie.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama