REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.9. a svátek má Michal

Jan Becher Muzeum

Jan Becher Muzeum
Jan Becher Muzeum

Kamenné klenby sklepů, dřevo prastarých sudů, skleněné křivky starých lahví, zažloutlý papír jejich etiket.
Je to podmanivé místo… a voní.
Je tomu již více než  200 let, kdy její receptura spatřila světlo světa, respektive příšeří Becherovy lékárny v domě U tří skřivanů v Karlových Varech. 200 let sladkých i hořkých – jako je ona sama. Zažila mnoho, potkala mnohé… a zůstala stále stejná: jemná i silná, známá i tajemná, vyzrálá i večně mladá. Becherovka. Dnes můžete ochutnat něco z minulosti i současnosti Becherovky v Jan Becher Muzeu.
becherJan Becher Muzeum se nachází na místě, kde se Becherovka od roku 1867 až do října roku 2010 po dlouhých 143 let vyráběla. Kromě výkladu (ve čtyřech jazycích), audiovizuální projekce v deseti jazycích a výstavy historických exponátů spjatých s Becherovkou je součástí prohlídky i návštěva nově zrekonstruovaných sklepních prostor. Naopak některá místa zůstávají utajena. Např. do místnosti zvané „Drogikamr“ vstoupila dodnes jen hrstka vyvolených. Právě za jejími zamčenými dveřmi několikrát do roka odvažují zkušené ruce přesná množství sušených květů, listů, kůry či mletého kořene a pečlivě mísí voňavou směs dvaceti bylin a koření – základ budoucího likéru. Na závěr prohlídky Vás čeká ochutnávka produktů v kinosále muzea. „U vás chutná nějak lépe“, slýchávají často v muzejním baru.
Nápoj sám se neliší, to každé ráno kontrolují zkušení degustátoři, přesto tam jakoby chutnalo jinak. To s Becherovkou kouzlí mráz. Chuť a vůně tohoto unikátního likéru se prý nejlépe rozvinou při 4-10 °C, ovšem při -18 °C, jakoby „zleniví“ – táhle vtéká z ojíněné láhve do skleničky, její vůně se jen zlehka uvolňuje, a pak se kulatě rozplývá na jazyku v nové lahodné dimenzi… I to je Becherovka. Ledová. Nejlepší? Becherovka je jen jedna! … ovšem příležitostí jak ji pít, kdy a s kým, těch je bezpočet. Oblíbený aperitiv, účinný digestiv, součást mnoha osvěžujících koktejlů… to všechno je Becherovka. I proto se prodává v celé řadě velikostí – od maličké sběratelské 5cl lahvičky, přes „placatku“ s kalíškem, až po úctyhodnou „třílitrovku“. Tento „drobeček“ v ručně vyrobené obří láhvi je jedním z Becherovka Collection – exkluzivní „modré“ řady, obzvláště vhodné jako dárek. Výběr v našem firemním obchodě je široký, navíc pravidelně zpestřen o příležitostná a sezónní balení. Ať už Becherovka putuje z prodejny do mrazáku, přes půl města k přátelům, nebo obletí půl světa jako originální suvenýr z Čech, toho, kdo ji otevře dozajista potěší.
becher_expozice LoechlJen stěží naleznete originálnějšího a příjemnějšího průvodce časem, než je Becherovka, která si od roku 1807 získala několik generací ctitelů a ctitelek a proslavila Karlovy Vary a Českou republiku po celém světě.
Muzeum je pro veřejnost otevřeno Úterý-Neděle, od 09,00 do 17,00 hod, rezervace na tel. +420 359 578 142 mail: [email protected]

Otevírací doba

Muzeum: Úterý-Neděle, 09.00 – 17.00 hod (poslední prohlídka v 17:00)
Dobové exponáty, historická sklepení, původní dřevěné sudy, ochutnávka produktů a dokumentární film ,který Vám poodhalí některá tajemství výroby tohoto jedinečného likéru.
Prodejna: Pondělí-Neděle 10.00-18.00 hod
Možnost zvýhodněného nákupu ve firemní prodejně.

Vstupné

150,-Kč dospělá osoba
90,-Kč studenti a držitelé ZTP
50,- Kč děti do 18 let
300,-Kč rodinné vstupné(2+2)

REKLAMA


Jan Becher Muzeum

Adresa: T. G. Masaryka 57, Karlovy Vary 36076
Telefon: +420 359 578 142
Email: [email protected]
www.becherovka.com

becher_vstup
Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA