Jak správně vybrat dětské kolo?

Jak správně vybrat dětské kolo?

Jak správně vybrat dětské kolo?


Ve věku mezi druhým až čtvrtým rokem života mají děti již dostatečně vyvinutou fyzickou koordinaci pohybů, obratnost a schopnost balancovat, a tato doba je pro ně ideální k prvnímu seznámení se s jízdou na kole. Jestli jim nechybí motivace a z vaší strany čas se jim věnovat, zbývá už jen vybrat to správné kolo pro vašeho ježdění-chtivého potomka.
VÁHA
U kol obecně platí – čím lehčí, tím lépe manévrovatelný. O to více toto pravidlo uplatníme u dětských kol. Nic neznechutí dítě víc, než těžké kolo, které sami ani nezvednou z chodníku. Nejlehčí výrobky se dají sehnat už od hmotnosti 6kg v závislosti od věkové kategorie. Výhoda co nejlehčí váhy se odrazí na ovladatelnosti, námaze, kterou musí dítě vynaložit a hlavně na zábavě, kterou si užije.
obrazek_2
VELIKOST
Výběr kola není jako výběr oblečení. Neplatí tady pravidlo – co nesedí, bude sedě příští rok. Příliš velké a vysoké kolo může být v konečném důsledku nebezpečné, protože se bude těžce ovládat. Dětská kola jsou oproti kolům pro dospělé označována číslem  12“, 16, 20 a 24 – co značí velikost kol v palcích.
obrazek_3
Dítě by v žádném případě nemělo koleny narážet do řídítek, nebo naopak, nemělo by mít posed natažený tak, že nedosáhne na pedály a neotočí řídítky. Řídítka by měla být v každém případě lehce ovladatelná. To jisté pravidlo platí i pro brzdy. Musí být lehce stlačitelné, aby je zvládli domáčknout i ne tak silné dětské prsty. Nabídka trhu je opravdu široká a doporučujeme obrátit se při výběru na odborníky. Personál specializované cyklistické sítě Cyklo Point Vám ochotně pomůže s výběrem toho správního kola pro Vaše dítě i pro Vás.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama