REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Interiéry běžně nepřístupného paláce se otevřou v neděli 15. září 2013

Navštivte malý kousek Francie se sídlem v Praze.
Navštivte malý kousek Francie se sídlem v Praze.

V rámci Dnů evropského dědictví se v neděli 15. září 2013 otevře veřejnosti Buquoyský palác, sídlo Francouzského velvyslanectví v Praze.

Den otevřených dveří bude pro veřejnost jedinečnou příležitostí k objevení tohoto skvostu pražské barokní architektury, který zůstal z velké části zachován ve své původní podobě a je vybaven původním historickým nábytkem a předměty pocházejícími ze sbírek Francouzského národního mobiliáře. Buquoyský palác, pracoviště francouzských diplomatů a rezidence francouzského velvyslance, je obvykle pro věřejnost uzavřen.
Buquoyský palác, vybudovaný v letech 1736 až 1738 v samém srdci Malé Strany, se stal sídlem Francouzského velvyslanectví roku 1919, a tak je od dob první republiky také středem česko-francouzských vztahů a svědkem evropských dějin.
Každý návštěvník bude moci na vlastní oči poznat výjimečné bohatství paláce, od hlavního schodiště, které zdobí busta filozofa Reného Descartese, přes hudební salón, kde pravděpodobně hrál několikrát Mozart na soukromých koncertech, až po jídelnu, kde se během snídaně 9. prosince 1988 odehrálo slavné setkání Françoise Mitteranda s Václavem Havlem a dalšími disidenty.
Palác bude otevřen od 10 do 17 hodin k samostatné prohlídce s doprovodným textem. Vstup zdarma. Vchod do paláce je z Velkopřevorského náměstí 2, Praha 1. Tým francouzského velvyslanectví a Francouzského institutu v Praze bude návštěvníkům k dispozici k zodpovězení otázek o aktivitách jednotlivých oddělení velvyslanectví.
Dny evropského dědictví proběhnou v České republice od 7. do 15. září.
Více na www.ehd.cz.
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA