Interaktivní výstava Poznávej se

Putovní výstava science centra iQpark Liberec POZNÁVEJ SE obsahuje přes 60 exponátů, které jsou sestrojeny tak, aby se návštěvníci mohli hravou a zábavnou formou dozvědět spoustu zajímavých informací!
Dozvíte se informace o fungování lidského těla, o lidských smyslech nebo i to, jak někdy vlastní smysly klamou. Výstava POZNÁVEJ SE dokáže, zejména u mladší generace, spolehlivě aktivovat hravost, schopnost logického uvažování i kreativitu myšlení.
Výstava POZNÁVEJ SE navazuje na úspěšnou výstavu HRY A KLAMY, která se konala ve Zlíně ve 32. budově bývalého Svitu na podzim 2010. Stejně jako HRY A KLAMY i výstava POZNÁVEJ SE dokáže, zejména u mladší generace, spolehlivě aktivovat hravost, schopnost logického uvažování i kreativitu myšlení.
Ve dnech 27.9. 2011 – 27.11. 2011 probíhá interaktivní výstava POZNÁVEJ SE v prostorách bývalého Telecomu, dnes budovy MEI, Bartošova 4393, ve Zlíně. Jedinečnost výstavy spočívá v tom, že na rozdíl od běžných výstav či muzeí, kde jsou exponáty doslova „nedotknutelné“, zde je zapotřebí s vystavenými objekty pracovat a takříkajíc jim „přijít na kloub“.  Každý hrací stůl, interaktivní panel či závěsná tabule přibližuje jiný poznatek hlavně z oblasti biologie, ale i fyziky – nicméně každý exponát v sobě skrývá prvek pobavení, hry a objevitelského vzrušení. Celkový dojem z výstavy lze shrnout do věty: Poznání je zábava.
Výstava POZNÁVEJ SE je druhou putovní výstavou libereckého science centra iQpark – navazuje na úspěšnou výstavu HRY A KLAMY, kterou navštívily v různých městech ČR (Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Zlín, …) desítky tisíc malých i velkých návštěvníků. V roce 2007 bylo v Liberci otevřeno první zábavně-naučné centrum iQpark. Vznik a činnost iQparku podporuje Nadace Škola Hrou, založená za účelem hledání nových forem vzdělávání mladé generace. Důraz je kladen na logiku a interaktivitu exponátů atraktivních pro všechny věkové skupiny. Mimo stálé expozice libereckého iQparku, čítající několik set exponátů, vznikly také výstavy HRY A KLAMY a POZNÁVEJ SE. Poznatky z iQparku v Liberci, z prezentací na různých akcích jako jsou věda v ulicích, věda na radnici, ale i z instalací putovní výstavy v různých městech ČR dokládají přitažlivost expozice jak pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi, tak zejména pro organizované návštěvy ze základních a středních škol. Význam a potřebnost putovních interaktivních výstav potvrzují zkušenosti ze zahraničních science center. Snahou výstavy POZNÁVEJ SE je přiblížit veřejnosti tuto u nás rozvíjející se formu interaktivního zábavně-naučného poznávání a v duchu Komenského „Škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd a aktivovat jejich hravost a tvořivost.
 

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama