Interaktivní výstava PLAY v pražském Mánesu

Datum konání: 4.11.2010 (10:00) – 31.1.2011 (19:00)
Místo konání: Mánes, Masarykovo nábřeží 250, Praha 1
Unikátní Krystalíza, kolektivní krajina představ, se bude rozrůstat pod rukama návštěvníků interaktivní expozice s všeříkajícím názvem Play. Výstava je novým pokračováním celosvětově úspěšného projektu Orbis pictus aneb…
Play, která vtáhne do hry všechny návštěvníky, zaplnila prostory pražské výstavní síně Mánes. Neobvyklá výstava přímo vyžaduje, aby se návštěvníci exponátů dotýkali, vstupovali do nich a dotvářeli je. Některé materiály a předměty jsou ponechány na zemi k volné manipulaci. Návštěvníci z nich pak v průběhu výstavy poskládají a slepí „rozvíjející se organismus“. Každý si také může přinést a do projektu umístit jakýkoliv předmět, ne větší než 10 cm³ .
Tvorba návštěvníků bude nepřetržitě sledována kamerou či fotoaparátem, takže se děj přenese do virtuálního světa a neskončí spolu s výstavou. Dolní část výstavní síně ovládnul Spodní proud, kde je, oproti živelně se vyvíjející horní části, spodní část galerie z větší části zatemněna a rozčleněna do několika samostatných celků, které připomínají jakési nory. V norách můžete procházet labyrintem světelných, zvukových a hmatových nástrojů. Obě úrovně aktivují jiným způsobem komunikační hry, iniciující představivost a fantazii bez věkového omezení.
Mezinárodní festival Play nabídne po uzavření výstavních sálů od 20. hodiny atraktivní program složený z hudebních, divadelních a hudebně-divadelních vystoupení. Představí se například Iva Bittová, Eric a Mary Ross, Dan Bárta, Ondřej Smeykal, Yellow Sisters nebo Chorea Bohemica.
Vstupné: 150,- Kč
Bezbariérový přístup: ne

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama