Igráček se zabydlel na zámku Loučeň

Kam na výlet s dětmi

Léto v plném proudu…


Krásné počasí láká nejen k vodě, ale i k cestování.
Proto je potřeba mít „v rukávu“ pár dobrých tipů, kam vyrazit, ať svítí slunce nebo prší.
Přijít s nápadem, který se bude líbit celé rodině nebo spolucestujícím, ale není nic jednoduchého. Řešení nabízí společnost EFKO, která zve všechny cestovatele na výstavu „Fenomén IGRÁČEK“, kterou pořádá na barokním zámku Loučeň. Každý z návštěvníků si tak přijde na své. Vstupné na výstavu je zahrnuto již do vstupenky na zámek Loučeň. Děti se mohou těšit na IGRÁČKY ve všech možných profesích, dospělí si zavzpomínají na dětství,
a společně se všichni mohou vydat na prohlídku po stopách Bílé paní, která je interaktivně seznámí s historickými příběhy zámku Loučeň. Expozice zde byla otevřena 16. června a od té doby ji navštívilo více jak tři tisíce návštěvníků. Na zámku Loučeň si dále mohou cestovatelé odpočinout v zeleni historického anglického parku anebo prozkoumat jedenáct zahradních labyrintů a bludišť. Každý návštěvník se také může zapojit do soutěže, kterou EFKO v rámci této výstavy uspořádalo, a vyhrát tak jednu z atraktivních cen z IGRÁČKOVA světa.
Na zámku Loučeň mají návštěvníci možnost strávit krásné odpoledne a to hned několika způsoby. V prostorách zámku na děti a dospělé čeká expozice „Fenomén IGRÁČEK“, která dokumentuje zábavnou formou život postavičky a nabízí tak zcela nový inspirující rozměr vnímání této legendární hračky.  Vedle odhalení všech zajímavostí o IGRÁČKOVI, je cílem výstavy také zasvětit širokou veřejnost do tajů výroby české hračky, inspirovat děti k tvořivosti a motivovat je k poznávání nových věcí a okolního světa. Dále se mohou návštěvníci projít ve společnosti Bílé paní na zámku Loučeň a interaktivní formou se dozvědět mnoho zajímavých historických informací. Pro malé návštěvníky je také v rámci prázdnin každou sobotu, neděli a úterý dvakrát denně připraven program s lektorem, který bude dětem zábavnou formou vysvětlovat jak zacházet s hračkami.
Načerpat energii mohou cestovatelé posezením v příjemné zámecké restauraci, kde na ně čeká specialita zdejší kuchyně – vtipná kaše, a odpočinout si mohou v přilehlém anglickém parku, kde na ně čeká soubor jedenácti labyrintů a bludišť. Výstavu „Fenomén IGRÁČEK“ k dnešnímu dni na zámku Loučeň vidělo více jak tři tisíce návštěvníků a další ji mají možnost shlédnout do konce prázdnin. V rámci návštěvy má každý cestovatel možnost se zapojit i do soutěže, kterou pořádá společnost EFKO. Stačí jen na hrací kartě, kterou získá ke vstupence, odpovědět na šest jednoduchých otázek ze světa IGRÁČKA. Po skončení výstavy budou ze všech správných odpovědí vylosováni tři výherci, kteří získají IGRÁČKŮV kufřík podle vlastního výběru.

Zámek Loučeň

Loučeň 1
289 37 – Loučeň
+420 325 585 228

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama