Hubertská jízda a Svatohubertská mše v České Lípě

Hubertská jízda 2013
Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě Vás zve na výjimečnou akci, která se koná jako doprovodný program výstavy „Adepte cechu Hubertova – Tradice a současnost myslivosti“.
Slavnostní průvod povede koňské spřežení se svatým Hubertem a jeho písařem. Účastníci průvodu společně s trubači, psovody a sokolníky se sejdou v 9:00 hodin  centrální části městského parku a vydají se na cestu městem. Na náměstí T. G. Masaryka je přivítá starostka města Mgr. Hana Moudrá, která svatému Hubertovi a jeho družině předá vládu nad městem. Mše svatá, která bude vrcholem akce, se uskuteční v Bazilice Všech svatých pod záštitou Jeho Excelence Mons. Jana Baxanta, biskupa litoměřického. Mši svatou bude celebrovat P. Viliam Matějka. Svatohubertský den v České Lípě završí troubené signály českého honu a čestná salva na Náměstí Osvobození.
Poté bude jedna z posledních příležitostí navštívit výstavu ve Vlastivědném muzeu „Adepte cechu Hubertova – Tradice a současnost myslivosti“. Přítomni budou kurátoři výstavy, kteří Vám podají zasvěcený výklad.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama